Sisuturundus

PUUST JA PUNASEKS: nõuandeid alustavale investorile! 

Kreditex, 4. oktoober 2021 14:41

Investeerimiseks ei ole kunagi liiga vara või hilja, aga tõsiasi on, et mida varem alustad, seda suuremat tulu on ka oodata. 

Enne veel, kui hakkad oma raha tootluse eesmärgil investeerima, tuleb endale selgeks teha mõned põhitõed, et investeerimismaailmas teadlikumalt orienteeruda.

Püstita eesmärgid

Esmalt tuleks endale paika seada selge eesmärk, miks sa üldse investeerimisega algust teed. See aitab sul paremini aru saada ja otsustada, kuhu ja kui pikaks ajaks raha investeerida.

Kas sinu eesmärk on panna raha kasvama, et pensionieas mugavalt ja probleemivabalt ära elada või soovid näiteks pikemas perspektiivis luua endale passiivse tuluallika, et saaksid  põhitööst loobuda. Või on sinu eesmärk hoopis teenida tulu lühema perioodiga?

Neist plaanidest selgub, kui kaua sul on aega, et oma raha kasvatada. Teadagi on investeerimine tegevus, mis sind üleöö rikkaks ei tee  – investori kasuks räägib just nimelt aeg ja järjepidevus.

Nooremas eas investeerimisega alustades ja püsivalt tegeledes on võimalik mõne aastakümnega teenida vägagi arvestav summa. Loomulikult ei tähenda see veel, et vanemana alustades oled hiljaks jäänud. Tuleb jälgida lihtsalt natuke teist „kava”. Ehk kõige olulisem on esmalt panna paika investeerimisstrateegia. 

Uuri ja õpi alati lisa

Ilma eelnevate baasteadmisteta ei tasu kindlasti investeerima asuda. Info kogumiseks leiab alati internetist suure hulga erinevaid investeerimisalaseid artikleid ja blogipostitusi, mis on täiesti tasuta lugemiseks. Abiks on ka põhjalikud juhendid investeerimisega alustamiseks, mis teevad sulle põhitõed selgeks. Paraku on saadaval ka palju ebatäpset infot ja pakkumisi, millega õnge minna ei maksa. Tutvu ja uuri erinevaid allikaid ja tausta, enne kui investeerimisotsuse tegemist.

Samuti korraldatakse aeg-ajalt investeerimisteemalisi veebiseminare ja konverentse, aga ka siin tuleb kindlasti veenduda nende korraldajate usaldusväärsuses. 

Sama soovitus kehtib ka, kui kuulata oma tuttavate ja sõprade nõuandeid, kogemusi ja soovitusi. Küsi kindlasti nõu ja selgitusi asjatundjatelt, neid on mõistlik järgida ja neist õppida.

Ole valmis riskima

Seda on tõenäoliselt kõik juba kuulnud, ent kordame veelkord – investeerimisega kaasnevad ka teatud riskid. Just seetõttu tuleb enne investeerimist läbi mõelda, kas oled valmis oma investeeritava summa kaotama. Võimalik, et saamata jääb vaid investeeringult oodatav tulu, aga halvemal juhul võid kaotada ka investeeritud summa. Kui sa ei ole nõus suurema summaga riskima, tuleb valida passiivsemad ja madalama riskitasemega investeeringud. Kuid pea meeles, et sellisel juhul on saadav tulu väiksem. 

Kõrgema riskiga investeeringute puhul on sul võimalik suuremat tulu teenida, aga sellega kaasneb loomulikult ka suurem tõenäosus raha kaotada. Kindlasti ei tohiks sattuda kohe paanikasse, kui avastad, et sinu investeering on kahjumis. Investeerimisturul on pidevalt mõõnasid ja tõuse, mistõttu ei ole tihtilugu kõige arukam esimese hooga neid müüma hakata. 

Riskide maandamiseks on mõistlik oma investeeringuportfelli hajutada. See tähendab, et validki oma portfelli nii madalama kui ka kõrgema riskitasemega investeeringuid.  

Tutvu Kreditex Ühisraha investeerimisvõimalustega lähemalt siin.

Edukat investeerimist!

Kreditex Ühisraha

www.kreditex.ee

Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge finantsteenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige meie spetsialistidega.