Tallinna vanalinn

Foto: Martin Ahven
Ohtuleht.ee 2. oktoober 2021 19:41

Turistid on hakanud taas avastama Tallinna vanalinna ja tulijad on pärit väga erinevatest riikidest. Kriisieelse taseme saavutamiseks peaks aga taastuma Soome turistide vool ning ka äri- ja konverentsiturism. Neis valdkondades on taastumine olnud marginaalne.

Tallinna vanalinnast, millest veel hiljaaegu hoiti eemale kui katkuhaigest, leiab lühikese ajaga turiste eri maailma paigust, vahendas „Aktuaalne kaamera“. Nad on olnud leidlikud, et Eestisse jõuda. Korealanna Min jõudis siia Saksamaa kaudu. „Eesti on Korea jaoks nii kaugel, sestap püüame ette kujutada, kuidas see küll välja näeb. See on müstiline paik, mille kohta palju infot ei ole,“ ütles Min.

Paljud väidavad, et mujal on koroonapiirangud karmimad kui Eestis.

„Eestis nagu ei oleks mingit koroonat. Reeglid on siin väga leebed, aga Šveitsis palju karmimad. Väga meeldiv meie kui turistide jaoks,“ rääkis Šveitsist pärit Tamara. „Jah, väga meeldiv, kui maski pole vaja kanda,“ lisas Patrick.

84 toaga MyCity hotell on möödunud sügisest suletud. Selliseid on teisigi. Oodatakse positiivseid märke.

„Meil on tagasi natuke sellist rahvusvahelist puhkajat, citybreak'i. Umbes kümme protsenti sellest, mis oli kriisieelsel ajal. Aga trend on positiivne. Me näeme, et igal nädalal tuleb päringuid, tuleb inimesi juurde ja see on täna see, mis rõõmu teeb,“ ütles hotellide ja restoranide liidu tegevjuht Killu Maidla.

Tallinna on taas üles leidnud peamiselt seljakotituristid, kes suurt raha riiki ei too. Linna jaoks märksa heldem konverentsi- ja äriturism jääb ootele.

"Siin on odavam kui Skandinaavia riikides, aga mina olen Kreekast ja minu jaoks on siin kallim kui Kreekas," tunnistas Chris.

Kogu turismimajandus on siiani ülimalt hektiline.

„Nädalavahetuseti on rahvast, nädala sees ei ole absoluutselt rahvast, aga praegu ei ole asjadel mitte mingisugust loogikat. Näiteks eile oli mul viis inimest ja täna oli natuke üle kümne, aga näiteks eelmisel nädalal oli 80 inimest,“ ütles giid Loviise Kapper.

Asjatundjad rõhutavad kõik, et kõige tähtsam on, et turism taastuks Soome suunalt. Soome valitsuse retoorika on muutunud ja keelud kadunud, kuid soomlasi on siiski vähe.

„Ma arvan, et soomlaste reisimise taastumisega läheb kindlasti veel kuid. Meie Tallinkis prognoosime sellist reisijate arvu kasvu Eesti ja Soome vahel pigem alles järgmise aasta suvel, nii et turismisektoril on ees terendamas endiselt üks ääretult raske talv,“ märkis Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link.