Eesti uudised

Spetsialist selgitab: miks kajakad linnas elada armastavad ja mida nendega peale hakata?  

Rainer Kerge, 3. oktoober 2021 11:44
LINNALIND: Kajakas on ära õppinud, et inimene talle enamasti kurja ei tee, ja elab linnas nagu küllusliku valikuga toidupoes.Foto: Heiko Kruusi

Kui linnuriigis korraldataks PISA teste, siis kajakad auhinnalisi kohti pessa ei tooks. Inimese kõrval ja kohal elamise on nad aga selgeks õppinud. Vahel tundub, et liigagi hästi, sest linnades on nad lausa tüütused. Hirmuäratavad ka – milline maismaalaps ei ehmataks elus esimest korda Tallinna sattudes lambasuuruste kajakate peale!

Kajakatele meeldib linn kahel põhjusel. Kõigepealt muidugi seetõttu, et siin leidub lademetes süüa. Kajakas toiduga ei pirtsuta – kõik, mis kõlbab inimesele, kõlbab ka talle. Jäätis, hamburger, maisipulgad, spinatisai ja bœuf à la tartar lendavad sama rõõmsa lauluga kurgust alla. Hea küll, võib-olla wasabi jääb taldrikule, aga sushi pistetakse igal juhul nahka. Seda enam, et kajakale kõlbab ka kergelt käima läinud või muidu lõhna juurde võtnud toit. Prügikastis tunneb see lind ennast nagu kommipoes. Söögist olulisem on aga… julgeolek. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.09.2021
TIIVULISTE TOITMINE KEELATUD!? LINNUMEMMED EI JÄTA! Pealinna proua põrgib: „Terad ei ole narkootikum!“
14.08.2021
TÜLIKAD KAJAKAD LINNAS! „See oli õudne, mis prügikastide juures toimus. Ma ei saanud üldse magada!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee