Maailm

Rumeenia haiglas puhkenud tulekahju nõudis vähemalt üheksa ohvrit 

Toimetas Aare Kartau, 1. oktoober 2021 14:24

Sündmuskohale saabusid mitme maakonna tuletõrjujad.

Foto: Reuters/Scanpix

Rumeenias asuvas Constanta haigla intensiivraviosakonnas puhkes reedel tulekahju, mis nõudis vähemalt üheksa patsiendi elu.

Esialgse info kohaselt suri õnnetuses üheksa patsienti, kellest seitse viibisid haigla Covid-19 intensiivravi osakonnas. Ülejäänud 113 patsienti õnnestus haigla personalil tuletõrjujate abiga evakueerida – nad toimetati erinevatesse kohalikesse raviasutustesse, teatab Romania Journal. Praegu pole veel täpsemalt teada, mis tulekahju põhjustas.

Samal teemal

Tulekahju ohvrite lähedased saabusid peagi pärast põlengut haigla ette protestima. Nad süüdistasid haiglat ja selle personali saamatuses ja hooletuses. Samuti olid nad vihased, et asutus ei jaga nendega õnnetuse suhtes mingit täpsemat teavet. „Ta poleks tohtinud tules surra. Ta oli tõesti raskes seisundis, ent põlenuna surra pole inimlik,“ pahandas naine, kelle ema jäi tulle.

Constanta nakkushaiguste kliinikuga on probleeme olnud ka varem. 2020. aastal Rumeenia Piatra Neamti haiglas toimunud põlengu taustal korraldati uurimine kõigi riigis asuvate tervishoiuasutuse suhtes. Toona teatati puudustest ka Constanta haiglas – kontrollimise käigus selgus, et seal ei töötanud korralikult tulekahju avastamis- ja häiresüsteem ning personal oli hooletu elektrijuhtmestiku korrapärases kontrollimises. Kohalike võimude teatel asub haigla ka üsna vanas hoones, mis ehitati juba 60–70 aastat tagasi.

Samal teemal

09.08.2021
Põhja-Makedoonias suri haiglapõlengus vähemalt kümme Covid-19 patsienti
15.10.2020
FOTOD | Rumeenia haiglas hukkus tulekahjus 10 koroonapatsienti