Foto: Mati Hiis
Greete Kõrvits 29. september 2021 20:43

Helsingi Vantaa lennujaam teatas, et loobus nädalavahetusest vaktsineeritud reisijate lauskontrollist ning lõi neile eraldi raja. Põhjuseks on toppama jääma kippuv ja reisijate närve kulutav piiriületusprotsess ning seegi, et enamik reisijatest on nagunii täielikult vaktsineeritud ‒ seda kontrollib enne pardale astumist lennufirma ise. Nüüd otsustasid piiriületuse kiirendamise kasuks ka Soome pealinna sadamad.

YLE kirjutab, et sadamad seavad saabuvatele reisijatele valmis kolm rada. Roheline rada on mõeldud neile, kes naasevad minikruiisilt ja üheski teises riigis maale ei läinudki. Samuti kasutavad seda diplomaadid ja laevatöötajad. Kollane rada on mõeldud täielikult vaktsineeritud reisijatele, aga ka viimase kuue kuu jooksul koroonaviiruse läbi põdenuile. Kõik ülejäänud reisijad peavad kasutama punast rada.

Erinevalt lennujaamast toimub sadamates tõendite kontroll veidi rangemalt, ent on ka võimalik, et mõni reisija pääseb maale ühtki koroonadokumenti ette näitamata. Nagu Vantaaski, loodavad töötajad reisijate aususele. Kui keegi jääb n-ö valel real vahele, ei ole välistatud, et teda võib oodata trahv.