Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Kolm korda Santiago palverännakul käinud Andrus: korra kõndisime seal lastega, motiveerisime neid rannapuhkusega (9)

Ohtuleht.ee, 29. september 2021 11:00

Andrus koos poja Jürgeniga Santiago palverännakul.

Tänase saate külaline Andrus Valgemäe on käinud kolm korda Santiago de Compostela palverännakul – esimest korda jalutas ta kahe sõbraga 187 km, mõned aastad hiljem koos perega 67 km ning hiljuti 510 km üksinda. Kogu distants on olnud 764 km.

Kui vanasti ei saanud Andrus aru, miks inimesed ikka ja jälle sinna rajale tükivad, siis nüüd mõistab ta, et see on teataval määral hasart. Midagi jääb kripeldama, kui seda ära ei lõpeta. Nii ongi mees rada kolmel korral kõndimas käinud ning tunnistab, et ilmselt tuleb ka neljas.

Saatekülaline nendib, et otseselt tal raja läbimise osas hirme ei olnud – küll aga mõtles ta, kas jalad peavad vastu. Saates vestab Andrus põnevatest majutuskohtadest (näiteks esimeseks oli vana kloostrihoone, mille ühes ruumis magas 150 palverändurit), kui keeruline on lastega (12 ja 16) kõndida, mil moel saab seal kogu elu läbi mõelda, kas ära eksida on võimalik ja palju muudki.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee