Krimi

Andreas Veerpalu sai kohtukutse kätte (7)

Siim Randla, 29. september 2021 06:38

Andreas Veerpalu

Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia

Austria kohus palus Eesti kohtul abi 2019. aasta Seefeldi maailmameistrivõistlustel veredopingu tarvitamisega vahele jäänud Andreas Veerpalule kohtukutse kätte toimetamisel ja see on tänaseks täidetud.

Menetluses Andreas Veerpalu vastu peaks istung Innsbrucki kohtus toimuma 15. oktoobril. Selleks, et vältida sarnast asjade kulgu nagu juhtus Andrus Veerpaluga, kus olümpiavõitja 30. augustil Austriasse ei ilmunud, palusid Austria võimud eestlaste abi, on kirjutanud Postimees.

Tartu kohtute pressiesindaja Annett Kreitsmani sõnul on Austria kohus saatnud elukohajärgsesse kohtusse, milleks on Tartu maakohtu Valga kohtumaja, kohtudokumendid. „Kohtule esitatud kirjas palub Austria kohus abi kohtukutse kättetoimetamiseks,“ rääkis ta Õhtulehele.

Tänase seisuga on kohtusse jõudnud kättesaamiskinnitus, et kutse on Andreas Veerpalule isiklikult kätte toimetatud, lisas ta.

Kriminaalasjades toimub Eesti ja Austria vahel koostöö ka kohtudokumentide kättetoimetamise osas ning see hõlmab ka kohtukutsete kättetoimetamist. Selles osas abistabki Austriat kutsutava isiku elu- või asukoha järgne maakohus.

Tartu ülikooli õigusteaduskonna professor Jaan Ginter selgitab, et kord näeb ette, et kõigepealt toimub see kirjalikult ning kui kirjalikult ei õnnestu kutset kätte toimetada, saab kohus oma määrusega kutse adressaadi kuulutada tagaotsitavaks ning siis muidugi hakkab sellega juba tegelema politsei.

Samal teemal

28.08.2021
OHT ON MÖÖDAS: sakslased sulgesid Mati Alaveri toimiku
09.08.2021
Austria võimud palusid Veerpalule kohtukutse kättetoimetamiseks Eesti abi
30.07.2021
KADUNUD KUI VITS VETTE! Veerpalu jättis kohtusse ilmumata
29.07.2021
Austria kohus: Veerpalu peaks kohtusse ilmuma homme