Talibani režiim hirmutab ühtmoodi nii tavalisi kaupmehi kui ka kurjategijaid. Ilmselt muutub islamirühmituse karm haare veelgi tugevamaks.

Foto: TASS/Scanpix
Aare Kartau 28. september 2021 13:01

Afganistanis võimule tulnud islamirühmitus Taliban on kujundamas riiki taas oma näo järgi. Naasmas on karmid karistused – näiteks jäsemete maharaiumine – ning meestel keelatakse isegi habemelõikus. Talibani juhtfiguurid peavad jõhkraid meetmeid vajalikuks, et riigis korda hoida, ent selline käitumine hirmutab kriminaalide kõrval ka tavakodanikke.

Ehkki islamirühmitus teatas, et uus riigijuhtimine tuleb nende eelmisest valitsusest leebem, on Afganistanist laekunud palju teateid teisitimõtlejate mahasurumisest ja peksmisest. Samuti pole rühmitus lubanud afgaani tüdrukutel ja naistel omandada keskharidust. Tänaseks on naised jäetud täielikult riigi valitsemisest eemale ja mõnel juhul on neid sunnitud senistelt töökohtadelt lahkuma. Möödunud nädalal teatas Talibani üks juhte mulla (islamivaimulik) Nooruddin Turabi, et Afganistanis teevad tagasituleku ka karmid karistusmeetmed – näiteks jäsemete raiumine ja võikad hukkamised. Esimesed sellised juhtumid on juba esile kerkinud.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99