Eveli Vavrenjuk

Foto: Antsla gümnaasium
Siim Randla 28. september 2021 07:01

Prokuratuur saatis uuesti kohtusse altkäemaksu võtmises süüdistatava Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki ja tema kaaskohtualuste, vandeadvokaat Olev Kuklase ja pankrotihaldur Sirje Taela süüasja, mille kohus tänavu aasta alguses saatis tagasi prokuratuurile, et viimane saaks kohtueelse menetluse lõpuni viia.

Süüdistuse järgi on Eveli Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ja teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid. Nende eest on ta väidetavalt saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid. Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmeid enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

Pankrotihaldur Taelale ja vandeadvokaat Kuklasele on esitatud süüdistus altkäemaksu andmises.

Mark Vavrenjukile ja Mirko Vavrenjukile on esitatud süüdistus ka kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Eveli Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil.

Kuklase on varem Õhtulehele öelnud, et peab süüdistust alusetuks: tema sõnul on absurdne väita, et ühelt juristilt teisele juristile antud õigussoovitused ja enamikus kohtuniku enda koostatud tekstides Kuklase poolt tasuta mingite paranduste tegemine saab olla altkäemaks.

Kriminaalsüüdistuse saanud Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavernjuki ametikohustuste täitmine on peatatud kriminaalasjas tehtava kohtuotsuse jõustumiseni.

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

30. september 2021 14:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
"äraostmatud" 1. oktoober 2021 07:10
rikkumine? 1. oktoober 2021 07:14
Rikkumisi? Need on kuriteod, mitte rikkumised, millega teatud endistest ja praegustest lõuna ja ida omadest koosnevad jõugud tegelevad ja mida advod turvavad ja süü süütute peale juhatavad..
pidage vastu 29. september 2021 08:11
tänuvõlglased on ees ootamas igas astmes
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS