Maailm

REFERENDUM: Šveitsis otsustas rahvas muuta homoabielud seaduslikuks (53)

Toimetas Aare Kartau, 27. september 2021 08:46

Seadusemuudatuse toetajad Šveitsi pealinnas Bernis.

Foto: AFP/Scanpix

Pühapäeval toimus Šveitsis referendum, kus rahvas otsustas, kas samasoolistel paaridel on võimalik seaduslikult abielluda ja lapsi adopteerida. Ligi kaks kolmandikku šveitslastest kiitis seadusemuudatuse heaks, teatab Reuters.

Šveitsist on nüüd üks viimastest Lääne-Euroopa riikidest, kus kuulutati homoabielud seaduslikuks. Riigikantselei teatel hääletas referendumil 64,1% valijatest samasoolisi paare toetavate seaduste poolt. Muudatused võimaldavad sellistel paaridel ametlikult abielluda ja teistega võrdsetel alustel lapsi adopteerida. Justiitsminister Karin Keller-Sutteri teatel jõustuvad uued reeglid tõenäoliselt järgmise aasta 1. juulil.

Referendumit toetanud riikliku komitee „Abielu Kõigile“ liige Antonia Hauswirth sõnas, et nemad on rahvahääletuse tulemuse üle väga õnnelikud ja kergendatud. Ka inimõiguste rühmitus Amnesty International märkis avalduses, et tsiviilabielu võimaldamine samasoolistele paaridele on võrduse verstapostiks. Kõik siiski otsusega rahul polnud. Parempoolse Šveitsi Rahvapartei liige Monika Rueegger märkis, et on hääletustulemustes pettunud. „See [referendum] polnud seotud armastuse ja tunnetega, vaid laste heaoluga. Siin on kaotajateks lapsed ja isad,“ sõnas Rueegger.

Samal teemal

22.08.2021
Kaspar Näf | Šveitsi (homo)abielutemaatiline referendum ja Eesti