Liisi sattus koju järjest vähem. Selle asemel jõlkus ta linna peal ja tarvitas narkootikume.Foto: Tiina Kõrtsini
Helen Mihelson 1. oktoober 2021 20:35

Kui tütre elu pärast kartnud ema võttis ühendust samas kambas liikunud teiste laste vanematega, oli vastuvõtt ootamatult leige. Pea keegi neist ei tahtnud probleemiga tegeleda. Kes oli liialt sinisilmne, et probleemi tunnistada, kes oli lihtsalt lootuse kaotanud. „Aga ma ei häbenenud. Vastupidi. Ma tundsin, et mida suurem ring sellest teab, seda kiiremini saame sellele piir panna,“ räägib tütre heaolu eest võitlusse läinud ema.

Algklassides oli Liisi (nimi muudetud – H. M.) tõeline musterlaps: hinnetelehel olid neljad-viied, sporditüdruku diplomid ei tahtnud enam sahtlissegi mahtuda. Kui ta järjekordse kiituskirjaga koju tuli, oli rõõmu palju.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (5)

Elsa 2. oktoober 2021 16:31
Vanasti olid koolis ÜKT tunnid vaja lapsel täis teha, olla korrapidaja, kas klassis või koridoris, tuli nädalalõpus , see oli muidugi kordamööda teiste klassikaaslastega klassiruum koristada ja pesta, siis korrapidajaõpetajale üle anda, vähemalt maal kohustuslikud kooliaipäevad. Ja õpetajatel oli ka õigus last korrale kutsuda, kasvatada. Praegu ei tohi õpetaja midagi õelda, ainult lastel on õigus pätti teha. Oli jah siis rohi rohelisem ja taevas sinisem, aga see nõukaaegne põlvkond oskab ja viitsib tööd teha ja neid jamasid ei olnud.
To Elsa 3. oktoober 2021 10:15
Vanasti ei olnud narkootikumid kättesaadavad. Polnud kättesaadavust, polnud ka sellest tulenevat probleemi. Mingid kooliaiad vôi koridori pesemine ei puutu sellesse teemasse. Ja ei olnud see rohi rohelisem. Jube aeg oli. Igal ajastul on omad probeelmid. Probeelmidega tuleb tegeleda, mitte kaagutada, et küll meie vanasti saime kôigega hästi hakkama. Ei saanud ikka küll. Olid alaealiste komisjonid, Kaagvere, Puiastu jms. Tôeliselt tubli ema selles artiklis,kes alla ei andnud.
Nii see on 2. oktoober 2021 08:33
Vanasti värk lihtsalt ei tööta, sest mitte midagi pole nii nagu vanasti. Ei aeg, ega elu ja inimesed.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS