Eesti uudised

Peatselt põhikooli lõpetav tüdruk tahab nüüd olla mentoriks teistele lastele!

NARKOOTIKUMID, VARGUSED JA ÖÖD KARTSAS: 13aastane tüdruk langes sügavasse auku, kuid rabeles sealt välja. Ema meenutab jõuetuse tunnet: „Tundsin, et ma ei taha enam elada.“ (5)

LISA KOMMENTAAR

Elsa 2. oktoober 2021 16:31
Vanasti olid koolis ÜKT tunnid vaja lapsel täis teha, olla korrapidaja, kas klassis või koridoris, tuli nädalalõpus , see oli muidugi kordamööda teiste klassikaaslastega klassiruum koristada ja pesta, siis korrapidajaõpetajale üle anda, vähemalt maal kohustuslikud kooliaipäevad. Ja õpetajatel oli ka õigus last korrale kutsuda, kasvatada. Praegu ei tohi õpetaja midagi õelda, ainult lastel on õigus pätti teha. Oli jah siis rohi rohelisem ja taevas sinisem, aga see nõukaaegne põlvkond oskab ja viitsib tööd teha ja neid jamasid ei olnud.
To Elsa 3. oktoober 2021 10:15
Vanasti ei olnud narkootikumid kättesaadavad. Polnud kättesaadavust, polnud ka sellest tulenevat probleemi. Mingid kooliaiad vôi koridori pesemine ei puutu sellesse teemasse. Ja ei olnud see rohi rohelisem. Jube aeg oli. Igal ajastul on omad probeelmid. Probeelmidega tuleb tegeleda, mitte kaagutada, et küll meie vanasti saime kôigega hästi hakkama. Ei saanud ikka küll. Olid alaealiste komisjonid, Kaagvere, Puiastu jms. Tôeliselt tubli ema selles artiklis,kes alla ei andnud.
Nii see on 2. oktoober 2021 08:33
Vanasti värk lihtsalt ei tööta, sest mitte midagi pole nii nagu vanasti. Ei aeg, ega elu ja inimesed.
Vanamees 2. oktoober 2021 07:27
Lastekaitsetöötaja, kool, politsei, prokuratuur, noorsootöötajad, sotsiaalpedagoogid, süstlavahetuspunktid, psühholoogid, FB-tugigrupp... Vanasti tohtis vanem teha "triibulised" ja asi korras!
To Vanamees 3. oktoober 2021 10:18
Ônneks on sinu vaated iganenud. Kui sind ennast peksti ja sa seda hellitavalt "triibulistena" mäletad, on see sinu probleem. Last ei tohi lüüa. Tuleb rääkida ja tegeleda, nagu see ema tegeles probleemiga.