Krimi

Lasnamäe baaritapmise uued detailid: „Lööme ainult siis, kui keegi ise meile peale tuleb.“ (1)

Kristjan Väli, 24. september 2021 19:00
KOHTUALUNE : „Ma ütlesin, et võib-olla ma puudutasin teda... Aga ma täpselt tõesti ei mäleta. Mulle öeldi, et kui ma nüüd kõik ära räägin, siis lubatakse mul naisele helistada,“ üritab süüdistatav Ilja Gaidalenko väita, et teda survestati.Foto: Robin Roots

„Pole vaja kusagile ronida, lööme ainult siis, kui keegi ise meile peale tuleb,“ oli Ilja Gaidalenko oma kamraadidele sõnu peale lugenud pärast seda, kui Maardu baari juures läks kakluseks ja seltskond liikus edasi järgmisesse baari Lasnamäel. Hoolimata kõigest tekkis aga lühikese ajaga juba järgmine konflikt, mille käigus tapeti 26aastane Nikita.

Reedel jätkus Harju maakohtus protsess, kus arutatakse Nikita tapmist läinud aasta suvel Lasnamäel. Kohtusaalis jätkus ühe süüdistatava Ilja Gaidalenko ülekuulamine. Läinud nädalal rääkis mees, kuidas enne Lasnamäele minekut oli veel üks kaklus Maardus asuvas baaris, kus üks osapool oli Nikita pussitamises süüdistatav Roman Gluhovtšenko. Pärast Maardus toimunud kaklust liikus seltskond edasi Lasnamäele, kus edasi pidutseti. Gaidalenko räägib reedesel istungil üksikasjalikult kõigest, mis toimus kõnealusel õhtul baaris ja sellele järgnenud tundidel. Ta selgitab, kuidas tema pole vägivaldne inimene. Ka tollel varahommikul ei soovinud ta kakelda ega ka konflikti. „Ma ei kanna kunagi kaasas relva, nuga ega midagi sellist. Ma olen õppinud, kuidas kaitsta ennast mõistlikel piirides. Nii, et see ei läheks üle piiri,“ räägib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.08.2021
FOTOD KOHTUST | Veretööle Lasnamäe baari juures eelnes teinegi kisma: „Kohalik noor poksija läks Romaniga kaklema.“
15.05.2021
Baari ees tapmises süüdistatav: „Teadsin, et mind pannakse vanglasse kinni. Ükskõik, mis ma ütlen.“
08.05.2021
Lasnamäel tapetud noormehe lesk Julia: üritasin Nikitat päästa
03.05.2021
Lasnamäe tapmise pealtnägija: üks torkas millegagi, see käis hästi kähku