Maailm

OTSEKUI AMEERIKAS: Saksamaa peatseid valimisi varjutavad kummalised vandenõuteooriad (2)

Aare Kartau, 24. september 2021 14:18

Kui Querdenkeni liikumine on ennekõike koroonaskeptiline, siis SHAEFi vandenõuteooria on lausa groteskne.

Foto: Imago/Scanpix

Pühapäeval toimuvad Saksamaal üldvalimised, mille järel selgub, kas võimu haaravad sotsid või õnnestub Angela Merkeli lahkumisest muserdatud kristlikel demokraatidel end viimasel hetkel kokku võtta. Tänavuste valimiste eel on esile kerkinud mitmed kummalised vandenõuteooriad, mis on näiteks USA puhul kahjuks juba tavalised, ent Euroopas seni üsna harvaesinevad. Üks veidramatest teooriatest on äärmiselt sarnane Ameerikas leviva QAnoniga.

Saksamaa paremäärmusliku erakonna AfD ridadesse kuuluv Tüüringi liidumaa poliitik Björn Höcke esines hiljaaegu kampaaniaüritusel väikeses Burgstädti linnas. Ehkki tema kõne algas traditsioonilise üleskutsega toetajatel valima minna, muutusid poliitiku soovitused peagi üsna kentsakaks. Höcke toonitas, et inimesed peaksid kindlasti oma käega hääletussedeli valimisurni pistma ning kirja teel hääletamise üldse heaga ära unustama, sest tol viisil on oht sattuda valimispettuse ohvriks. „Kõik, kes on huvitatud õiglastest ja salajastest valimistest, peavad minema valimisjaoskonda,“ toonitas Höcke. Tema mõtteviis järgib selgelt USA vabariiklaste ja Donald Trumpi „varastatud valimiste“ narratiivi. Ameerika näitel on Saksamaal võetud üle ka tunduvalt kummalisemaid vaateid – nimelt usuvad sealsed vandenõuteoreetikud, et praegust riiki üleüldse ei eksisteeri ja „õiget Saksamaad“ saabub katastroofist päästma sotsiaalmeedias tegutsev „komandör Jansen“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.09.2021
SÜGISENE VALIMISTRALL: Venemaal kiusatakse opositsioonitegelasi, Saksamaa võimupartei ei suuda täita Merkeli lahkumisest tekkivat tühimikku
17.11.2020
TRUMP VÕITLEB PEDOFIILIDEST SATANISTIDEGA?! Pöörane vandenõuteooria, mida usub suur osa ameeriklasi
13.10.2020
SUUR VANDENÕUDE ÜLEVAADE: 9/11, lame Maa ja George Sorose kurjad skeemid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee