Eesti uudised

Kaja Kallas riigieelarvest: loobume EKRE poolt kehtestatud aktsiisitõusudest (67)

Toimetas Elis Kusma, 23. september 2021 18:20

Foto: Tiina Kõrtsini

Valitsus saavutas neljapäeval põhimõttelise kokkuleppe järgmise aasta riigieelarve osas, kirjutas peaminister Kaja Kallas sotsiaalmeedias. „See on minu valitsuse esimene riigieelarve ning ütlen ausalt, olen selle eelarve üle uhke. See on heade uudiste eelarve,“ rõõmustas Kallas.

„Järgmise aasta eelarve on pühendatud sellele, et meie inimesed oleksid paremini hoitud, ning valmistab meie riiki tulevikuks ette. See on terve Eesti eelarve, kus prioriteediks on hoitud ja haritud inimesed ning tugev ja kaitstud Eesti. Ja muidugi oleme eelarves eraldi tähelepanu pööranud sellele, et Eesti areng oleks kiire ja jätkusuutlik. Kuidas me seda teeme? Meil on kolm suunda,“ kirjeldab peaminister uut riigieelarvet.

Samal teemal

„Esiteks, toome riigi igapäevased kulutused kontrolli alla. Viimastel aastatel riigi rahakotti kaevatud auk oli sügavam, kui oleks tohtinud. Hakkame seda korda tegema.“

„Teiseks. Hoiame oma inimesi. See tähendab, et tõstame õpetajate, päästjate, politseinike ja tervishoiutöötajate palku. (…) Tõstame pensione ja üksi elavate pensionäride toetust, kasvatame sotsiaaltoetusi, parandame tervishoiusüsteemi rahastamist ja pöörame suuremat tähelepanu erinevate piirkondade probleemide lahendamisele, eriti Ida-Virumaal. Ja loobume EKRE poolt kehtestatud aktsiisitõusudest, mis pidid jõustuma 1. mail.“

„Kolmandaks, töötame Eesti kiire ja jätkusuutliku pikaajalise arengu nimel. Toetame eestikeelset haridust. Teadus- ja arendustegevuse rahastamist suurendame 29,5 miljoni võrra, kokku ligikaudu 300 miljoni euroni. Riigikaitsele suuname võrreldes tänavusega 103 miljonit eurot rohkem – kaitsekulud jõuavad Eesti ajaloos rekordilisele tasemele, 748 miljoni euroni, jõudes üle 2,3 protsendi SKT-st,“ loetles Kallas.

Peaminister lubab tuleva aasta riigieelarve riigikogule kinnitamiseks üle anda järgmisel nädalal.

Samal teemal

23.09.2021
KONKSUGA OTSUS! Rahandusminister: aktsiisitõusud jäävad ära, kuid ajutiselt
23.09.2021
VIDEO | Tanel Kiik: vaktsineerimine peab jääma tasuta kättesaadavaks kuni pandeemia lõpuni
22.09.2021
Kallas kalli elektrihinna valguses: jätame ära eelmise valitsuse poolt kokkulepitud aktsiisitõusud