Eesti uudised

KOROONA TOOMPEAL: Viktoria Ladõnskaja-Kubits käis riigikogus ringi, kui oli juba nakatunud (103)

Eesti Päevaleht, Ohtuleht, 23. september 2021 13:19

Rahvasaadik Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Foto: Teet Malsroos

Rahvasaadik Viktoria Ladõnskaja-Kubits läks eneseisolatsiooni alles pärast positiivset testitulemust ja jõudis nakatununa käia mööda riigikogu.

Eile, kolmapäeva hommikul sai Viktoria Ladõnskaja-Kubits koroonaproovi positiivse tulemuse. „Sellest hetkest olen isolatsioonis,“ ütles ta, viidates, et ta polnud isolatsioonis enne testi tulemust. Ometi viisid teda testi tegema sümptomid: „Tundes end pisut teistmoodi, näitasin initsiatiivi, minimiseerisin suhtlemist ja tegin testi.“

Samal teemal

Esmaspäeval osales isamaalane Ladõnskaja-Kubits kultuurikomisjoni koosolekul ja veel teisipäeva hommikul viibis ta enda sõnul riigikogu suures saalis, enne seda ka fraktsioonis.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Poliitik kirjutab Facebookis, et tegi kõik endast oleneva viiruse leviku vältimiseks. „Kallid sõbrad. Kuulun nende inimeste gruppi, kes on vaktsineeritud, kuid kelle test on osutunud positiivseks. Enesetunne on talutav, sügisese külmetuse sümptomid. Kust täpsemalt sain – tagantjärele on ka terviseametil raske aru saada. Statistiliselt on numbrid üsna suured, viirus liigub erinevates kohtades ja ka minu tööülesanded nõuavad laialdast suhtlemist. Tundes end pisut teistmoodi, näitasin koheselt initsiatiivi, minimiseerisin suhtlemist ja tegin testi,“ kirjutab Ladõnskaja-Kubits.

Ta lisab: „Kolmapäeva hommikul sain positiivse tulemuse ja sellest hetkest olen isolatsioonis. Kõik lähikontaktsed sh fraktsioon, kultuurikomisjon ja teised on minu enda poolt operatiivselt teavitatud. PS. Ma mõistan, et poliitika nõuab spinni. Ja keegi on aidanud toota toreda pealkirja Delfis, siiski – kui ma tegin testi, siis tol hetkel pigem tundus see ülereageerimisena. Tegin kõik endast oleneva, et kohe vältida levikut ja informeerida kõiki.“

Samal teemal

18.06.2021
Aivar Kokk sai koroona levitamise eest trahvi 400 eurot
02.06.2021
Riigikogu liige Aivar Kokk ei vaidlusta terviseameti trahviotsust