Aastatel 2021–2023 plaanib Enefit Green investeerida 600 miljonit eurot taastuvelektri tootmisesse.

Foto: Eesti Energia
Toimetas Laura Saks 23. september 2021 11:21

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles 23. septembri pressikonverentsil, et Enefit Green alustas ettevalmistusi esmase aktsiate avaliku pakkumise (IPO) läbi viimiseks ja nende noteerimiseks Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas. IPO täpsem toimumisaeg selgub pärast ettevalmistustegevuste lõpule viimist.

Eesti Energia juhatuse esimees ja Enefit Greeni nõukogu esimees Hando Sutter märgib, et Eesti Energia on eesti rahvale kuuluv ettevõte, kuid Enefit Greeni IPO kaudu tekib kõigil soovijatel võimalus hakata ka otseselt tütarfirma omanikuks. „Enefit Greeni aktsiapakkumine on inimeste jaoks esmakordne võimalus investeerida ja saada ka otseselt osa rahvusliku energiafirma arengust. Taastuvenergia ettevõttesse investeerimine on igaühe jaoks võimalus anda oma panus keskkonnasõbralikumatele energiatootmise viisidele üleminemiseks ning kliimamuutuste pidurdamiseks,“ lausub Sutter.

Pressikonverentsil sõnas Kärmas, et aastatel 2021–2023 planeeritakse investeerida 600 miljonit eurot taastuvelektri arendamisesse ja sellega tõsta tootlusvõimsust 2,3 korda.

Tänavu aprillis ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, et plaanis on Enefit Greeni aktsiad börsile viia hiljemalt 2022. esimese poolaasta jooksul. Ettevõte läheks kuni 49% osalusega noteerimisega väärtpaberiturule.

Enefit Green on Eesti riigile kuuluva Eesti Energia kontserni tütarettevõte. See loodi 2016. aastal, et koondada kõik Eesti Energia taastuvenergia tootmisüksused ühte ettevõttesse. Enefit Greeni tootmisüksused asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Lisaks on neil arendusprojekt ka Soomes. Kokku on firmal 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, neli koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam. 2020. aastal tootis ettevõte kokku 1,35 teravatt-tundi elektrit. Enefit Greeni tulud ulatusid 2020. aastal 162,7 miljoni euroni ja kulumieelne ärikasum oli 110,2 miljonit eurot.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Maakera telg nihkub 26. september 2021 21:16
Kas jääaeg, veeuputused, kliimamuutused jne. tuhanded aastad tagasi olid ka inimtekkelised, või oli asi selles, et polnud inimesi kes oleks CO2 kvooti kinni maksnud.
algul ehitasime 50 aastat kommunismi ja nüüd teeme rohepöörde hullust 23. september 2021 15:06
Nii, et maksan kallist toodet ja siis ostan aktsia kallilt ning kulutused on nii suured, et stippi ei saa ja kalli toodangu ostan veel kallimalt
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS