Eesti uudised

Autovaba päeva emmeralli: ühe kilomeetriga tosin takistust lapsevankrijuhile

GALERII | Paradoks väikelinnas: suuremates linnades on jalgsi mugavam liikuda kui Viljandis  

Asso Ladva, 22. september 2021 17:51
LÄHEB KITSAKS: Suurema vankriga tuleb mõnikord sõiduteelt lisa võtta, sest muidu ei mahu trepist või tänavavalgustuspostist mööda.Foto: Aldo Luud

„Viljandi on väike, mõnus ja roheline linn, kus suur osa kohtadest on veerandtunnise jalatuskäigu kaugusel. Samas kõnniteede olukord või nende puudumine ei toeta jalgsi liikumist. Mõnikord on suuremates linnades, näiteks Tartus või Tallinnas, palju mõnusam kõndida, sest seal on teadlikult püütud jalakäija vajadustega arvestada. Linna olulised kohtad peaksid olema jalakäijatele ligipääsetavad, turvaliselt ja mugavalt ühendatud,“ ütleb Kristina Libe, kes kutsus Viljandi emad autovabal päeval proovima, kui sõbralikud on linna tänavad lapsevankritele.

Kümmekond vankrit alustab kolmapäeva hommikupoolikul teekonda Jakobsoni tänavalt Kesklinna kooli juurest ja esimese katsumusena tuleb tänava ületamiseks ukerdada vankriga alla vaksakõrgusest äärekivist. Kontrastina ülekäigu teises otsas vastselt moderniseeritud kaldtee. See on kõige tüüpilisem takistus, mis lapsevankrijuhti linnatänavail kollitab. Lisaks keset kõnniteed kõrguvad tänavavalgustuspostid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2021
GALERII | Tartus avati autovabaduse puiestee: vaata, kas leiad end üles!
22.08.2020
AUTOVABA PÄEV | 10 head põhjust, miks autost loobuda
17.08.2020
Jaak Juske | Tallinn võtku eeskuju autovabaduse linnalt Tartult
04.08.2020
Märkamatu autoralli: Tartu ja Otepää linnapildi järgi on rallihullud koju ehmatatud