Poliitika

Tartu linnapeakandidaadid murdsid piike: „Esimese samasooliste abielu võiks sõlmida just siin“ ja „Sa oled vales erakonnas!“ (4)

Laura Saks, 22. september 2021 13:45

Tartus võimule pürgijate debatil arutlesid tudengeid puudutavate teemade üle (vasakult) modereerija Mihkel Solvak, Urmas Klaas (Reformierakond), Kristina Kallas (Eesti 200), Jaan Toots (Keskerakond), Loone Ots (EKRE), Lemmit Kaplinski (SDE), Johanna Maria Tõugu (Eestimaa Rohelised) ja Tõnis Lukas (Isamaa).

Foto: Laura Saks

Tartu linnapeakandidaatide valimisdebatt „Tartu kui tudengilinn“ pidi keskenduma just tudengeid puudutavatele teemadele, kuid juttu jätkus kaugemalegi. Pärast EKRE linnapeakandidaadi Loone Otsa juttu LGBT teemal, kuidas mitte kedagi ei tohi diskrimineerida, küsis Eesti 200 esindaja Kristina Kallas: „Loone, kas sul on ikka mugav seal EKREs?“

21. septembri õhtul rääkisid restoranis Kolm Tilli Tartu linnapeakandidaadid valimislubadustest ja suurtest tegudest. Üle kahe tunni kestnud debatis pani nii võimulepürgijaid kui ka kuulajaid enim kaasa elama just vaidlus vähemuste teemal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.08.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | TARTUMAA: kes käis politseiautoga salaküttimas, kes võltsis, kes püüdis varastada seitset kuuske
02.08.2021
TULEVIKU TARTU! Linnapeaks pürgijad pakuvad ideid: tuleks luua rattatööstus, kasutada päikesepaneele ja võtta laenu