Eesti uudised

Portaal jäi kohtus riigikantselei vastu kaotajaks (5)

Siim Randla, 22. september 2021 06:42
Foto: Robin Roots

Ka Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud portaali Telegram kaebust kohustada riigikantseleid lubama MTÜ ajakirjanikke alaliselt valitsuse pressikonverentsidele.

Läinud aasta kevadel soovisid alternatiivuudiste portaali Telegram esindajad samuti valitsuse pressikonverentsidele pääseda. „Telegram on tegutsenud 7,5 aastat ning see on esimene kord, kui Telegram on osutanud huvi pääseda valitsuse pressikonverentsile. Ja sedagi vaid põhjusel, et olukord maailmas on läinud kriitiliseks,“ selgitas Telegrami juht Hando Tõnumaa toona Delfile. Ta väitis, et kuigi ajakirjanduse eetikakoodeks näeb ette, et tuleb kajastada erinevaid vaatepunkte, on meedia kajastanud koroonakriisi väga ühekülgselt. „Telegram on seda puudujääki täiendanud,“ lisas ta.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo lähtub akrediteeringute andmisel põhiliselt sellest, kas organisatsioon on Eesti meediaettevõtete liidu või pressinõukogu liige ja allutanud end sellega ajakirjanduslikus töös valdkonna eneseregulatsioonile.

Unlimited MTÜ on esitanud kaebuse Tallinna halduskohtule, et kohustada riigikantseleid lubama MTÜ ajakirjanikke alaliselt valitsuse pressikonverentsidele. Tallinna halduskohus kaebust ei rahuldanud. Otsuse jättis hiljuti muutmata ka Tallinna ringkonnakohus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee