Eesti uudised

PRESIDENDIKS TUUNIMINE ALGAS: Alar Karis sai uue naeratuse! (247)

Ohtuleht.ee, 21. september 2021 21:36
Foto: Kollaaž (Aldo Luud, kuvatõmmis ERRist)

Vastvalitud president Alar Karis sai enne ametiaja ametlikku algust suhu ka uue esteetilise naeratuse. Uut presidenti ootasid pärast valituks saamist koheselt ees ülesastumised teles, mis on ilmselt ka põhjuseks, miks Karis kiiresti uue kauni hambarivi sai.

Karise uut ja uuenduskuuri läbinud naeratust sai näha juba esmaspäeva õhtul eetris olnud ETV2 saates „Plekktrumm“.

Karise enne ja pärast pildile pilgu peale visanud kogenud hambaarst usub, et Karis sai kiirelt suhu ajutise silla. „Kui vaadata ta silmahammast, siis seal on näha väikest juppi, millega sild suhu on kinnitatud. Võimalik, et talle planeeritakse implantaate, võib-olla on need juba lõualuusse ka kinnitatud, kuid praegu on ülalõuas ka ajutine sild, et ruttu midagi suus oleks,“ arvab ta.

„Eks see oli hetkel esialgne lahendus ja tema naeratuse kallal töötakse edasi,“ usub ta. Kui palju selline uus ja kaunis naeratus maksma võiks minna, on hambaarsti sõnul raske öelda. „Oleneb, mis tal täpselt tehakse ja milline seis ta suus on. Kui muuta ja lisada on palju, võib see maksma minna mitukümmend tuhat,“ märgib ta.

Eesti Hambaarstide Liidu juhatuse liige Regina Kuningas-Ott ütleb niisamuti, et töö ilusama hambarivi nimel on alles alguses. „See on umbes nii, et kui õmblete kleiti, siis Karis on alles kanga ostnud endale.“

Ta lisab, et ajutise sildamise puhul võib ühe hamba maksumus jääda 100 euro ringi. „Aga see on väga spekulatiivne, väga raske öelda,“ sõnab Kuningas-Ott. „Tuleb ootama jääda. Vaatab, mis sealt tuleb,“ naerab ta.