Eesti uudised

NIMEKIRI | KELLE LEIBA SÖÖD, SELLE LAULU LAULAD? Tallinn maksab palka rohkem kui sajale inimesele, kes kandideerivad Keskerakonna nimekirjas (8)

Ekvard Joakit, 21. september 2021 12:44

Keskerakonna nimekirjas kandideerivad teiste seas linnapalgalised (vasakult) Eduard Toman, Arkadi Popov, Jelena Glebova, Üllar Luup ja Märt Sults.

Foto: Kollaaž (Martin Ahven, 2 × Tiina Kõrtsini, Karin Jaanus, Stanislav Moškov, Heiko Kruusi / Linnaleht)

Keskerakonna ridades kandideerib Tallinna linnavolikokku 338 kandidaati. Neist ligi kolmandik – 108 – töötab sealjuures pealinnaga seotud ametipostidel. Osa kandidaate kuulub Keskerakonda, paljud aga mitte. Kas see on ikka juhus, et suisa 16 kooli- või lasteaiadirektorit pürgib linnavolikokku Keskerakonna nimekirjas? Või miks teevad seda samuti linnapalgalised Üllar Luup, Peeter Järvelaid, Elena Glebova, Märt Sults, Arkadi Popov, Eduard Toman ja paljud teised? Vaata täielikku nimekirja artikli lõpust.

108 taolisest kandidaadist 15 on kogenud kommunaalpoliitikud: nad kuuluvad praegugi Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni. Kui Tallinna Kunstikooli direktorit Märt Sultsi ja Lauluväljaku juhti Urmo Saareojat teavad paljud, siis ülejäänud 13 inimest – näiteks Tallinna Linnatranspordi arendusjuht Leonid Mihhailov või Lindakivi Kultuurikeskuse projektijuht Jevgenija Kukk – jäävad keskmisele valijale pigem tundmatuks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.09.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | HARJUMAA: kes sõitis pidevalt ilma juhiloata, kes peksis lauljat hümni solkimise eest
08.09.2021
FOTOD | Miks sattus Eha Võrk politsei huviorbiiti? Abilinnapea: tegemist oli eksitusega, tagasi astumist ei kaalu
10.08.2021
Isamaa linnapeakandidaat on Urmas Reinsalu
18.07.2021
Tarmo Kruusimäe | Välja tuleb vahetada nii Kallas, Kiik kui ka Lanno