Foto: Stanislav Moškov
Siim Randla 21. september 2021 07:01

Harju maakohus mõistis septembris kaheksakuulise tingimisi vangistuse mehele, kes smugeldas iraaklase auto pagasiruumis Lätist Eestisse ja proovis siit samamoodi Soome edasi viia, kuid jäi vahele.

Ali Ahmed toimetas tänavu augustis oma autoga Lätist Eestisse Iraagi vabariigi kodaniku. Nimelt täpsemalt läks Ali Agned palve peale Läti Vabariiki, teades, et kohtumise eesmärgiks on abistada iraaklast ebaseaduslikult üle Eesti vabariigi riigipiiri, et jõuda lõpuks Soome.

Et märkamatuks jääda, ronis iraaklane auto pagasiruumi peitu ja nii sõitsid nad üle riigipiiri Tallinna. Uus-Sadama terminalis check-in-alal kontrollis patrull sõidukit ja avastas pagasiruumis iraaklase, kellel puudus seaduslik alus Schengeni viisaruumis viibimiseks.

Ali Ahmedile esitati süüdistus paragrahvi järgi, mis käsitleb välismaalase ebaseaduslikku toimetamist üle Eesti vabariigi riigipiiri. Septembris süüasja arutanud Harju maakohus mõistis smugeldajale üheaastase vangistuse ja vähendas vangistust ühe kolmandiku võrra.