Noor kihutaja mõisteti kuueks päevaks aresti ja tal võeti pooleks aastaks juhtimisõigus

Foto: PPA
Toimetas Annika Erg 20. september 2021 16:45

Kohus otsustas Tartu linnaservas ligi 220 km/h kihutanud 21aastase autojuhi määrata kuueks päevaks aresti ning võtta talt juhtimisõiguse.

Pühapäeva hilisõhtul märkasid politseinikud Tartu linnaservas Võru maantee neljarealisel teelõigul BMWd, mille kiiruseks mõõdeti 219 km/h. Seega ületas mees lubatud sõidukiirust mitte vähem kui 112 km/h. Autoroolis oli 21aastane mees ja kõrvalistmel sõber, kes tahtsid katsetada, kui palju auto kiirust arendab.

Noormees peeti kinni ja viidi öömajale Tartu vanglasse, kus ta jäi kohtuistungit ootama.

Esmaspäeval otse vanglast kohtusaali saabunud noormees kahetses pisaraid tagasi hoides oma surmapõlgavat käitumist autoroolis. Arvestades puhtsüdamlikku kahetsust ja asjaolu, et kehtivaid karistusi tal ei olnud, määras kohus talle kuuepäevase aresti ning võttis mehelt pooleks aastaks juhtimisõiguse.

Tartu politseijaoskonna üleminspektor Taivo Rosi ütles, et vaatamata oma noorele eale mõistis mees ohtliku kihutamisega kaasneda võivaid tagajärgi.

„Ulja kihutamisega võidakse ohtu panna kõrvalised liiklejad, kuid sellest suuremgi võimalus on, et rumala hetkeemotsiooni ajel juhtub raske õnnetus, mille tagajärjel jäävad autos sõitnud noorte inimeste endi elud elamata,“ märkis politseinik. „Koolipingis käimise kõrvalt tuleb noormehel nüüd oma teo eest vastutus võtta ja vanglaseinte vahel oma sõiduvõtete üle veelgi põhjalikumalt järele mõelda,“ lisas ta.

Kommentaarid  (18)

Nägija 22. september 2021 07:24
kihutas vaxsarite eest ära,ise nägin.
Entusiast 21. september 2021 12:12
Vähemalt oli F30, (või mõni muu 6 põlvkonna bmw) ja rida 4 mootoriga. Kui oleks olnud R6, või mõni vanem BMW nagu E90/E92 või E36/E46 BMW, millel on R6 või V8 mootor siis oleks küll sõidukist ja juhist kahju olnud. R4 mootoriga BMW, ei ole kahjuks õige BMW, aga noorele autojuhile täitsa sobib esimeseks autoks. Ja kuna ta sai 219 kmh kokku, arvatavasi oli see 320i või midagi sarnast. 235 kmh peaks paberite järgi kokku saama. Kui tõesti tahab gaasi torust välja lasta, võtku parem nädalavahetus vabaks ja sõitku Audru ringrajal.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS