Krimi

FOTO | Noor bemmimees kihutas Tartu linnaservas ligi 220 km/h (18)

Toimetas Annika Erg, 20. september 2021 16:45

Noor kihutaja mõisteti kuueks päevaks aresti ja tal võeti pooleks aastaks juhtimisõigus

Foto: PPA

Kohus otsustas Tartu linnaservas ligi 220 km/h kihutanud 21aastase autojuhi määrata kuueks päevaks aresti ning võtta talt juhtimisõiguse.

Pühapäeva hilisõhtul märkasid politseinikud Tartu linnaservas Võru maantee neljarealisel teelõigul BMWd, mille kiiruseks mõõdeti 219 km/h. Seega ületas mees lubatud sõidukiirust mitte vähem kui 112 km/h. Autoroolis oli 21aastane mees ja kõrvalistmel sõber, kes tahtsid katsetada, kui palju auto kiirust arendab.

Noormees peeti kinni ja viidi öömajale Tartu vanglasse, kus ta jäi kohtuistungit ootama.

Esmaspäeval otse vanglast kohtusaali saabunud noormees kahetses pisaraid tagasi hoides oma surmapõlgavat käitumist autoroolis. Arvestades puhtsüdamlikku kahetsust ja asjaolu, et kehtivaid karistusi tal ei olnud, määras kohus talle kuuepäevase aresti ning võttis mehelt pooleks aastaks juhtimisõiguse.

Tartu politseijaoskonna üleminspektor Taivo Rosi ütles, et vaatamata oma noorele eale mõistis mees ohtliku kihutamisega kaasneda võivaid tagajärgi.

„Ulja kihutamisega võidakse ohtu panna kõrvalised liiklejad, kuid sellest suuremgi võimalus on, et rumala hetkeemotsiooni ajel juhtub raske õnnetus, mille tagajärjel jäävad autos sõitnud noorte inimeste endi elud elamata,“ märkis politseinik. „Koolipingis käimise kõrvalt tuleb noormehel nüüd oma teo eest vastutus võtta ja vanglaseinte vahel oma sõiduvõtete üle veelgi põhjalikumalt järele mõelda,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee