Maailm

VIDEOD | VENEMAA VALIMISED: Putini partei saavutas riigiduumas taas suure enamuse, kaamerasilma ette jäi mitu kummalist valimispettust (1)

Aare Kartau, 20. september 2021 16:37

Ühtne Venemaa tähistas valimisvõitu. Võimupartei kaotus polnud lihtsalt võimalik.

Foto: TASS/Scanpix

Venemaal toimusid möödunud nädalavahetusel riigiduuma valimised. Mingeid erilisi üllatusi need ei pakkunud. Praegu on loetud ligi 95% valimissedelitest ja Ühtse Venemaa toetus on umbes 50%. Taas haarab võimupartei kontrolli vähemalt 2/3 riigiduuma üle ja ka teised Venemaa parlamendi alamkotta pääsenud erakonnad on Ühtse Venemaa jaoks vaid näiline opositsioon ega esita neile väljakutset. Ehkki valimiskomisjon seda ei tunnista, oli tänavuse hääletusega seoses palju juttu igasugustest pettustest – mitmed veidrad juhtumid jäid ka kaamerasilma ette.

Riikliku valimiskomisjoni info kohaselt oli valimisaktiivsus tänavu vaid 45% – madalam kui 2016. aasta parlamendivalimistel (toona oli see ligi 48%). Umbes 50% suurust toetust nautivale Ühtsele Venemaale järgnevad kommunistid (alla 20%), liberaaldemokraadid ja Õiglane Venemaa (mõlemal üle 7%). Oluliste küsimuste arutamisel toetavad Kremli soove üldjuhul ka kõik kolm võimuerakonnale järgnevat parteid. Riigiduumasse pääseb ka uus erakond nimega Uued Inimesed, kes ületavad 5% valimiskünnist. Ka nemad on kremlimeelsed. Seega puudub Putinile ja Ühtsele Venemaale reaalne opositsioon.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.09.2021
Allan Alaküla | Venemaa möödus e-valimistega Eestist – Putin valib internetis
19.09.2021
EBAAUSAD VALIMISED: Kommunistid ja vaatlejad näevad Vene duumavalimistel rikkumisi
17.09.2021
HÜÜDJA HÄÄL VENE VALIMISTEL: opositsionäär tunneb, et Navalnõi meeskond reetis ta
13.09.2021
SÜGISENE VALIMISTRALL: Venemaal kiusatakse opositsioonitegelasi, Saksamaa võimupartei ei suuda täita Merkeli lahkumisest tekkivat tühimikku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee