Eesti uudised

FOTOD | Maailmakoristuspäev püstitas Eestis tänavu rekordi (6)

Ohtuleht.ee, 18. september 2021 20:17

Laupäeval toimunud neljandast üleilmsest maailmakoristuspäevast võtsid osa ligi 160 riigi elanikud. Eestist registreerus ettevõtmisele praegustel andmetel 38 120 inimest. Kuna koristada võib koroonaviirusest tingitud reeglite tõttu 24. septembrini, number tõenäoliselt muutub.

„Kindel on, et tänavu püstitame Eesti osalusega rekordi. Aktsiooni algul 2018. aastal kaasasime umbes 10 000 eestlast. Aasta hiljem juba 22 000. Mullu käärisid käised üles veidi enam kui 30 000 eestimaalast,“ märkis Eesti maailmakoristuspäeva eestvedaja Elike Saviorg. „Hüpe on tingitud keskkonnateema päevakajalisusest ja koristuspäeva sõnumist. Eelkõige aga lasteaedade ja koolide suurenenud huvist: laste ja noorte motiveeritusest,“ mõtiskles Saviorg.

„On näha, et koolid ja lasteaiad on eriti aktiivsed registreerujad. Nad ei lähe ainult koristama: paljud on pühendanud jäätmeprobleemidele terve päeva või lausa nädala. Tõeline keskkonnaharidusprojekt!“ rõõmustab Laur. Esialgsetel andmetel on nimekirjas 35 600 noort ja last.

Eestis pühenduti koristusel väikeprügile ehk suitsukonidele ja pisiplastile. Lisaks tavapärasele prahile koguti loodusest klaasikilde, kohvitopse, rehve ja kentsakamatki: proteese, kassetilinte, tooreid mune, poolikuid tõukerattaid, pakendis olevaid sarvesaiu.

Ent sel aastal pöörati tähelepanu suuremalegi prahile, sealhulgas vanaelektroonikale. Täna lõppes maailmakoristuspäeva koostööpartneri, Eesti iduettevõtte Ringy elektroonika kogumise ringreis. Ringy CMO Oliver Lälli sõnutsi koguti tuuril üle 150 televiisori, 500 mobiiltelefoni ja 100 sülearvuti.

Globaalse koristuse staap asub tänavu Tallinnas Telia majas, kus toimetab kõnekeskus, suhtlemaks kogu maailmaga. Pandeemiast olenemata on Eesti eestvõttel aktsioonist osa võtmas peaaegu 160 riiki.

Nii Eesti kui ka globaalse aktsiooni täpsed numbrid selguvad oktoobri algul.

Samal teemal

18.08.2021
GALERII | Maailmakoristuspäev: tuukrid sukeldusid prügi järele Kakumäe jahisadamas