Repliik

Katrin Pauts: minu fiktiivse surma kronoloogia (9)

LISA KOMMENTAAR

ahoi 19. september 2021 12:11
kena tüdruk?? 44 aastane. Olin tema vanuses juba noor vanaema. Ajaarvamine on täitsa paigast ära, nüüd on meil tüdrukud ja poisid veel ka viiekümnesed, kes järelikult pole täiskasvanuks saanud, ei oma kohusetunnet, vastutusvõimet, mõistmist ega elutarkust.
Kahju kenast tüdrukust, 19. september 2021 09:27
kui tema arvates (kindlasti nii ongi) ei tea Osolin temast peale loomingu midagi - aga nn. sõbrad ju teavad ta haprast hingest ja ruttasid ilma raamatut läbigi lugemata talle haiget tegema. Vot nendest tuleks küll eemale hoida! Ilma "heatahtjateta" ei teakski õrnuke oma nime kasutamisest midagi, korduvalt teatab, et pole lugenud. Võiks lugeda, Pautsi nimi on tohutult nauditava päevakajalise tumeda huumori vahelülina omal kohal. Ehk mõnd leninit olnuks naljakam leida. Ja arutlust, et mis see "meie omad" ikka tähendab, võinuks olla vähem, ühest mainimisest küll
I. 19. september 2021 12:43
Kuidas ei teaks, Osolin kutsus ta ju ise kõrvale ja ütles talle, et ta sureb tema uues raamatus ära-üllatus! Väga mage ja labane trikk Osolinilt. Mul on endal juhus olnud lugeda, kuidas minust oletatakse, et ma surnud olen, ja ei saa öelda, et selline asi väga vaimukas tunduks, eriti, kui SA tead, et kirjutaja on psühhopaat, kes on võimeline kirjutatu reaalsuseks muutma.
Ei ole Osolini fänn 19. september 2021 08:20
aga jõudsin kohani, kus tehti kindlaks, et tegu oli häpeningi tarvis kuulsaks kirjanikuks grimeeritud kohaliku hobinäitlejaga. Puudutatud võiksid olla hoopiski ühesuguste peakatete alla koondunud tohlakavõitu parteilased-kaasvõitlejad-meieomad
Nemo 19. september 2021 00:59
Milleks sellist mõttetut soigumist siin avaldada?
p.s. 18. september 2021 20:24
raamatusõber 18. september 2021 20:24
Osolin tegi lihtsalt pulli, kirjtuab ta ju raamatus "Minu esimene elu" peaaegu igal leheküljel, et tahtis vaid pulli teha või tegi pulli. Üpris kesine kirjanikutase. Kummatigi on mõlemad, nii Pauts kui ka Osolin, menukad. Menu paraku ei tähenda kunstilist sügavust. Menuk on nagu kiirtoit või kähkukas, millest hing ei saa midagi.
#pautstoo 18. september 2021 19:42
Pauts püüab nüüd ennast Osolinist suuremaks kirjutada. No eks ta ole ka ilmselt - kinga ja särginumbri järgi. Aga need, kes Osolini tunnevad, teavad tema sisemist suurust - millega Pautsi ei anna võrrelda.
Hjk 18. september 2021 20:25
Igas mōttes väikesed mehed. Kui muud argumendid puuduvad, lendavad vihjed sàrgisuurusele. Kui mannetu.