Saksa politseinikud Hageni sünagoogi ees. Sel korral tegutseti kiiresti ja rünnakut õnnestus tänu laekunud vihjele ennetada.

Foto: AFP/Scanpix
Aare Kartau 17. september 2021 16:32

Saksamaa ametivõimud teatasid neljapäeval, et riigi lääneosas asuvas Hageni linnas hoiti ära võimalik islamistlik terrorirünnak. Võimudele laekus vihje, et soovitakse rünnata kohalikku juudi sünagoogi. Kahtlusalustena vahistati neli inimest, sealhulgas ka 16aastane Süüria päritolu noormees. Viimastel aastatel on juute võetud Saksamaal üha enam sihtmärgiks – olgu siis kas neonatside või islamistide poolt.

Intsident toimus Düsseldorfist idas ja Dortmundist lõunas asuvas Hageni linnas. Ametivõimude sõnul laekus neile „väga tõsine ja konkreetne“ vihje plaani kohta, mille eesmärgiks oli rünnata sealset sünagoogi. Vägivallaakt kavatseti korraldada ajal, mil juudid tähistavad liikuvat püha Yom Kippuri, mis toimus tänavu 15. – 16. septembril. Püha omab juudi religioonis üliolulist rolli. Teadaolevalt sisaldas vihje infot rünnaku võimaliku ajastuse ja selle toimepanijate kohta. Inimeste julgeolekut silmas pidades otsustasid Hageni sünagoogi vaimulikud kolmapäeva õhtul toimuma pidanud jumalateenistuse üldse ära jätta.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad