Seisukoht

Seisukoht | Kas Tallinn on roheline linn? (6)

Kristjan Roos, Linnaleht, 17. september 2021 11:21
Foto: Andres Varustin

„Nüüd on see teema ka maas,“ teatab ilmselt endale rahulolevalt rinnale tagudes Tallinna linnavõimu esindaja, kui sisuliselt üleöö tekkisid pealinna tänavatele punased rattateed. Ja muidugi pole nendel teedel mitte mingit seost peatsete kohalike valimistega. Nali!

Punaseks toonitud teed on saanud kõvasti õigustatud kriitikat, kuid samas on need vähemalt mingisugunegi samm sel suunal, et Tallinnas võiks tulevikus olla mõnus rattaga liigelda nii nagu näiteks Kopenhaagenis, Helsingis või Amsterdamis.

Hetkeseis on aga nadi, sest Tallinna jalgrattateed on ebaloogilised, lõppevad ootamatult, pole turvalised… Jalgratturid võivad sel teemal rääkida tunde, kuid nende juttu üldjuhul kuulda ei võeta. Veel enam, rattureid on linnapildis ka nii vähe, et autojuhid ei soovigi nendega arvestada: kui mõni rattur julgebki autoteele märgitud punasele teele nüüd sõitma minna, siis piltlikult öeldes rullivad autod tast üle.

Üleöö ei muutu roheliseks ei linn ise ega linlased. Tallinn on praegu autode nägu linn. Kas tulebki sellega leppida või võiks Tallinn muutuda tulevikus linnaks, mis ka päriselt väärib Euroopa rohepealinna tiitlit?

Samal teemal

07.09.2021
KUI PALJU MAKSMA LÄHEB? Tallinna linnavõim vastab, millal kriitikanoolte alla sattunud rattateed viimaks valmivad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee