Maailm

Brüsseli tänav saab tapetud sekstöötaja nime (16)

Greete Kõrvits, 16. september 2021 20:00
Stseen Brüsseli ööelust: sekstöötaja ei tea kunagi kliendi kavatsusi.Foto: Vida Press

23aastane nigeerlanna Eunice Osayande mõrvati 2018. aastal Brüsselis. Tapjaks oli naise klient, kes talle noaga kallale läks. Eunice oli prostituudina töötanud kaks aastat, kuid Brüsselisse saabus ta hoopis teiste lootuste ja kavatsustega.

Naine uskus, et mehed, kes ta Belgiasse tõid, teevad temast filmistaari. Selle asemel teatasid kupeldajad talle, et ta võlgneb neile kümneid tuhandeid eurosid ja võla tagasimaksmiseks mingu ta tänavale end müüma. Eunice ei julgenud politseisse pöörduda, kuna mingeid dokumente tal polnud, ta viibis riigis illegaalselt. Enne surma võttis ta siiski südame rindu ja suhtles ühe sekstöötajatele suunatud heategevusliku ühinguga, tunnistades, et kardab väga ning et tema kallal tarvitatakse vägivalda. Üks 17aastane klient tegigi naise suurima hirmu teoks.

Eunice'i surm põhjustas protestilaine, mille käigus nõudsid sekstöötajad paremaid tingimusi ja seadusi, mis nende tööd selgemalt reguleeriksid, kirjutab BBC. Belgias pole prostitutsioon keelatud, ent see on seaduse mõttes üsna hall ala. Eunice'i järgi saab nüüd üks Brüsseli tänav uue nime.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee