Eesti uudised

BOIKOTT! Väliskomisjon: Eesti ei tohiks osaleda vastuolulisel ÜRO rassismikonverentsil (1)

Toimetas Elis Kusma, 16. september 2021 18:17
Foto: Reuters/Scanpix

Riigikogu väliskomisjon soovitab üksmeelselt Eesti delegatsioonil mitte osaleda 22. septembril toimuval ÜRO rassismivastasel konverentsil Durban IV, kus on varasemalt kõlanud mitmed antisemiitlikud avaldused, edastab riigikogu pressiteenistus.

„2001. aastal esimest korda toimunud konverents, mis pidi koondama rahvusvahelisi jõude võitluses rassismi, diskrimineerimise, ksenofoobia ja sallimatuse vastu, on nüüdseks muutunud areeniks, kus inimõigusi rikkuvad riigid saavad esineda rassistlike seisukohtadega,“ rääkis väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. „Ajalugu näitab, et üritust võidakse ära kasutada valel eesmärgil. Seega on ainuõige, et Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena ei osale läheneval konverentsil ning seisab koos liitlastega vastu antisemiitlikele avaldustele,“ lisas ta.

Käesoleva aasta 22. septembril Durbanis toimuv ÜRO konverents on pühendatud 2001. aastal toimunud samateemalise konverentsi 20. aastapäevale. Konverentsil mitteosalemisest on teatanud üle kümne Euroopa Liidu riigi, samuti Ühendkuningriik ning Ameerika Ühendriigid. 

Samal teemal

24.12.2020
Eesti aasta ÜRO julgeolekunõukogus: „Ei saa eitada, et mõnele alalisele liikmele meie liikmelisus rohkem pingeid tekitab.“
07.06.2019
EDUKAS TEINE VOOR: Eestist saab ÜRO julgeolekunõukogu liige!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee