Uudised

Heida pilk minevikku: Vabaduse platsile jõuab 25 ülesvõtet ajaloolisest Viljandist 

Asso Ladva, 16. september 2021 17:10
Foto: Aldo Luud

Alates reedest saab Viljandi Vabaduse platsil heita pilgu linna lähiminevikku, kui kogukonnalgatuse Loov Viljandi ja Juhan Kuusi Dokfoto keskuse korraldamisel pannakse üles veerandsada jäädvustust Viljandi tänavatelt, mis tehtud alates 1980ndatest aastatest.

Näitus „Väljavaade - 40 aastat tänavafotograafiat Eestis“  avab läbi Eesti tänavafoto neljakümne-aastast ajavahemikku, mis algab tinglikult 1980. aastast – sügavast Nõukogude ajast, lõpetades millenniumi järgse tänavapildiga. Viljandis lisavad näitusele kohalikku mõõdet nii Viljandi linnakodanike saadetud kui ka arhiividest leitud fotod, pakkudes sissevaadet Viljandi tänavatele ja elule viimase 40 aasta jooksul. Näitusele lisavad kohalikku mõõdet viljandlaste endi tehtud kui ka arhiividest leitud fotod.

Pärast näituse avamist reedel kell viis teeb Dokfoto keskuse asutaja ja näituse kuraator Toomas Järvet huvilistele 30 minutilise näitusetuuri, kus räägib Eesti tänavafotograafia ajaloost, toob  esile näituse ja Viljandi linna huvitavamad fotod tänavafotograafia mõistes ning peatub žanril endal. Näitus jääb Vabaduse platsile kuni 27. oktoobrini.

Samal teemal

10.08.2020
GALERII | Dokfoto keskuses avati tänavafotograafia ülevaatenäitus