Kommentaar

Mart Soidro | Valimiste võitja selgitatakse Tallinna magalarajoonides? 

Mart Soidro, literaat, 16. september 2021 21:41
Foto: TH

17. oktoobril toimuvad üheksandad kohalikud omavalitsuse valimised pärast taasiseseisvumist. Eelmine kord võitis need Keskerakond (27,3%), valimisliitude (26,8%) ja Reformierakonna (19,5%) ees. Ja mis peamine: Tallinnas võttis keskpartei absoluutse enamuse (40 kohta). Paraku on need tulemused, mida pole neil seekord võimalik korrata.

Viimase Norstati küsitluse põhjal toetab Reformierakonda 27,1%, EKRE-t 23,4% ja Keskerakonda 19% valimisõiguslikest kodanikest. Pisut on küll keskpartei seis paranenud, sest kuu aega tagasi toetas neid vaid 17% vastanuist. Sellegipoolest pole kindlalt kolmandaks langenu seis kiita ja põhjust pole vaja kaugelt otsida: Keskerakonnas ei ole pärast Edgar Savisaare taandumist lubatud muudatusi toimunud. Korruptsioonisüüdistused räsisid neid ka eelmisel nädalal, mil haridus- ja teadusministeerium esitas hagi endise ministri Mailis Repsi rahakasutuse kohta ning Tallinna linnapea Eha Võrk sai kahtlustuse Keskerakonnale annetuse teinud Tartu väikeettevõtja Jana-Helen Juhaste juhtumis. Keskerakond ei kõneta enam nii laiahaardeliselt ka venekeelset valijat ‒ paljud neist kergitavad kaabut juba ühe teise erakonna ees, kelle sõnumid on neile mõistetavamad. Näiteks võõrtööjõu või kooseluseaduse küsimustes.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.08.2021
GRAAFIKUD JA KAARDID | Milline partei võttis valimised kõige laiemalt ette? Kellel on noorimad kandidaadid? Kus pürgivad võimule kõige haritumad?