Poliitika

Parandatud 16.32: algsest nimekirjast sai eemaldatud üks nimi, kelle kandidatuur võeti 15. september maha

VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | HARJUMAA: kes sõitis pidevalt ilma juhiloata, kes peksis lauljat hümni solkimise eest (10)

Priit Pärnapuu, 20. september 2021 12:05

Näitleja Andrus Vaarik kandideerib sotsiaaldemokraatide ridades Lasnamäel. 2016. aastal mõisteti ta kriminaalkorras süüdi süstemaatilise juhiloata sõitmise eest.

Foto: Kollaaž (Erlend Štaub, Arno Saar, Vida Press)

Milliseid kriminaalkorras karistatavaid tegusid on sooritanud tänavu kohalikel omavalitsustel kandideerijad? Harjumaal, sealhulgas Tallinnas, saab oma hääle anda näiteks mitmele korruptsioonikuriteos süüdimõistetule, samuti salaviina ja -suitsude müüjale, kelle tõttu jäi riigil saamata pool miljonit eurot aktsiisirahasid.

Karistused saavad kantud, aga kuriteod jäävad. Õhtuleht otsis välja, milliseid kriminaalkorras karistatavaid tegusid on sooritanud tänavu kohalike omavalitsuste valmistel kandideerijad. Sulitempe on nõnda metsikult palju, et ühte loosse need lihtsalt ära ei mahu! Seega tuleb läheneda väiksemate piirkondade kaupa. Esimesena ilmus artikkel Ida-Virumaal võimule pürgijatest, nüüd on järg Harjumaa, sealhulgas Tallinna käes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.09.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | TARTUMAA: kes käis politseiautoga salaküttimas, kes võltsis, kes püüdis varastada seitset kuuske
18.09.2021
VÕIMULETRÜGIJATE KURITEOD | IDA-VIRUMAA: Kohtla-Järvel püüab hääli tosin korda karistatud relvaärikas, Lüganusel aga narkojõugus osalenu
16.09.2021
GRAAFIKUD JA KAARDID | Milline partei võttis valimised kõige laiemalt ette? Kellel on noorimad kandidaadid? Kus pürgivad võimule kõige haritumad?
15.09.2021
NIMEKIRJAD | 244 JOOKSIKUT! Kes kandideerivad valimistel oma koduerakonna vastu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee