Repliik

RKASi juht tõrgub kobarkäki pärast tagasi astumast | Jätkan tööd juhatuse esimehena (26)

Arvamustoimetus, 17. september 2021 20:33

Foto: Loreen Pulk

Miks pole terviseameti kobarkäki pärast vastutust võtnud sobimatu maja ehitanud RKASi juhtiv Kati Kusmin, kui terviseameti juht Üllar Lanno astus juba tagasi ning ametist tagandati ka kantsler Marika Priske?

Kati Kusmin, Riigi Kinnisvara juht: Riigi Kinnisvara juhatus ja meeskond hindab koostöös rahandusministeeriumiga, milline oli hoone rajamisel erinevate osapoolte vastutus ja võimalikud eksimused ning kas on alust kahjunõuete esitamiseks. Sellise hindamise soovituse andis ka riigisekretäri raport. Samuti tegutsetakse koostöös sotsiaalministeeriumi ja terviseametiga lahenduse väljatöötamisega, kuidas edaspidi ravimite hoiustamine lahendada ning milline on RKAS roll ja võimalike muudatustööde ulatus. TTJA juht on avalikkusele ka kinnitanud, et viimastel aastatel on RKAS tegevus hoonete rekonstrueerimisel ja rajamisel täiesti uutel alustel ning selle osas pole TTJAl midagi ette heita.

Õhtuleht: Vastust lugedes jääb mulje, et see on antud hoopis mingile teisele küsimusele, mitte sellele, mille meie esitasime. Kirjeldate küll, kuidas teie tegevus on täiesti uutel alustel, aga meie küsisime hoopis RKASi juhi tagasiastumise kohta. Vastake palun ka sellele.

Kati Kusmin: Kordan oma vastust, et hetkel käib töö osapoolte vastutuse ning võimalike eksimuste ja kahjunõuete väljaselgitamisega. Vastutust võtta saavad osapooled, kui asjaolud on selgunud ning tehtud kõik selleks, et edaspidi oleks sarnased olukorrad välistatud. Juhatuse esimehena jätkan tööd selle eesmärgi nimel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee