TÖÖ KÄIB: Ihaste seltsi eestvedaja Kalle Pilt heitis Tartus Ihastes toimetavale firmale ette seda, et raietöödega alustati enne detailplaneeringu kinnitamist.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 15. september 2021 19:01

„Inimesed ei saa aru, millele nad allkirja annavad ehk nende pöördumiste sõnastused on nii segased, et neist ei saa lihtsalt aru. Pöördumine Ihaste arenduse toetuseks on väga üldsõnaline ja teine allkirjade kogumine on Ihaste metsa kaitseks – millise metsa kaitseks? Ihastes on nii palju metsa,“ ütleb Ihaste seltsi eestvedaja Kalle Pilt, et selles Tartu linnaosas valitsevad mõistuse üle emotsioonid.

Ihastes podiseb praegu kaks tülipada – üks on suur kümnehektariline ala aadressiga Ihaste tee 18, kuhu kavandatakse tervet elurajooni koos koolimaja ja lasteaiaga. Mõned selle ala vahetud naabrid on aga tuliselt kogu uuenduse vastu. Nädalavahetusel andis aga kinnistu omanik Paju Arendus teada, et edastas Tartu raele 670 allkirjaga uusrajooni toetusavalduse. Lisaks on korraldatud meeleavaldusi ning kogutud allkirju Hipodroomi tee ja Männimetsa tee vahele kavandatud paarikümne elamu vastu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad