Eesti uudised

Uus võte ehitusvaidluses: kinnisvarafirma kogus Ihastesse uusrajooni ehituseks toetusallkirju 

Asso Ladva, 15. september 2021 19:01
TÖÖ KÄIB: Ihaste seltsi eestvedaja Kalle Pilt heitis Tartus Ihastes toimetavale firmale ette seda, et raietöödega alustati enne detailplaneeringu kinnitamist.Foto: Aldo Luud

„Inimesed ei saa aru, millele nad allkirja annavad ehk nende pöördumiste sõnastused on nii segased, et neist ei saa lihtsalt aru. Pöördumine Ihaste arenduse toetuseks on väga üldsõnaline ja teine allkirjade kogumine on Ihaste metsa kaitseks – millise metsa kaitseks? Ihastes on nii palju metsa,“ ütleb Ihaste seltsi eestvedaja Kalle Pilt, et selles Tartu linnaosas valitsevad mõistuse üle emotsioonid.

Ihastes podiseb praegu kaks tülipada – üks on suur kümnehektariline ala aadressiga Ihaste tee 18, kuhu kavandatakse tervet elurajooni koos koolimaja ja lasteaiaga. Mõned selle ala vahetud naabrid on aga tuliselt kogu uuenduse vastu. Nädalavahetusel andis aga kinnistu omanik Paju Arendus teada, et edastas Tartu raele 670 allkirjaga uusrajooni toetusavalduse. Lisaks on korraldatud meeleavaldusi ning kogutud allkirju Hipodroomi tee ja Männimetsa tee vahele kavandatud paarikümne elamu vastu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2020
ÜLENURMEL KÄÄRIB: mänguväljaku asemele kerkinud ridaelamu ajas oravapartei tülli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee