SUUR KAOTUS: „Viis aastat olen selle nimel pingutanud, kaotus on suur,“ tõdeb Reigo. Korraks kaalus ta koguni, et teha küüslaugu kasvatamisega lõpparve, aga praegu on ta kindel, et siiski jätkab. Nii palju vaeva ju juba nähtud.Foto: Martin Ahven
Kristjan Väli 15. september 2021 19:30

Raplamaal maheküüslauku kasvatav Reigo Ojamets jäi üleöö ilma suurest tööst ja vaevast, mille nimel oli aastaid higi valanud. Vargad viisid minema poolteist tonni maheküüslauku, mille väärtus ulatub 17 000 euroni. „Mul on väike tütar. Kaotasin väärtuslikku aega, et temaga tegeleda, sest rassisin kogu aeg põllul, et perele leib lauale saada ja nende tulevikku kindlustada. Ja nüüd siis nii... Töö ja vaev viidi lihtsalt minema,“ ohkab Reigo sügavalt.

Pereisa Reigo Ojamets vaatab sõnatult hoidlas ringi: kuivatusrestid, mis olid alles äsja ühtlaselt kaetud küüslaugukottidega, on nüüd pooltühjad. Ta ei suuda uskuda, et keegi on nii suure koguse minema tassinud. „Kes küll teeks midagi sellist?“ kordab noor küüslaugukasvataja šokeeritult ikka ja uuesti. Vastust sellele veel ei ole. Reigol on aga lootus, et politsei ning midagigi kuulnud ja näinud inimeste abil õnnestub vargad tabada.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99