ohtuleht.ee 15. september 2021 18:01

Eilses ja tänases Õhtulehes kirjutasime vaktsiinivastaste tegemistest ja ühe parlamendierakonna ehk EKRE üha aktiivsemast protestijate innustamisest. Jättes täielikult kõrvale küsimuse, kuidas saavad ühiselt plaani pidada väidetavalt siirad ja tõsised rahvuslased, kes Eestist hoolivad, ning teiselt poolt kremlimeelsed, rõhutame üht teist nüanssi, millel võivad olla vähemalt sama tõsised tagajärjed.

Eesti parlamendierakondadel võiks olla mõned teemad, millega ei mängita. Eesti iseseisvuse üle ei tasu arutelda ja isegi mitte nalja teha, nagu sai valusalt aru Reformierakond, kui nad esitasid rahvaküsitlusele selgelt Eestile kahjulikud küsimused. 

Nalja ei tohi teha ka inimeste tervisega, sest mingil hetkel võib see olla elu ja surma küsimus. EKRE enda kriitiline retoorika ja innukus kutsuda üha rohkem inimesi valitsuse plaanide ning korralduste vastu protestima on ju arusaadav – möllav rahvas aitab kasvatada opositsiooni reitingut. Kuid sellel mõõgal on ka teine ja mitte vähem terav pool. 

Statistika näitab juba praegu, et laste vaktsineerimise protsendid Eestis vähenevad. EKRE retoorika, et vaktsiinid – olgu jutt kasvõi ainult koroonast, kuulaja laiendab selle automaatselt kõigile vaktsiinidele – on ohtlikud, aitab sellele trendile kindlasti kaasa.

2023. aastal on riigikogu valimised ja pole üldse mõeldamatu, et need võibki võita EKRE, mis tähendab ehk uuesti valitsusvastutuse võtmist. Tähendab ehk isegi terviseministri ametikohta. Kas see on siis Kert Kingo või Henn Põlluaas või Anti Poolamets, kes hakkavad tõsisel ilmel rääkima, et lapsi tuleks ikka lastehalvatuse vastu vaktsineerida? Kes neid siis usub, kui aastaid on räägitud midagi muud?

On kahjusid, mida ei saa pärast riiklike programmide, naeratuse ja vabandusega korvata. Vabadust on keeruline tagasi saada, kuid surnud last või ema ei ole kindlasti võimalik teistpoolsusest tagasi tuua. Jah, riigikogulastel võib olla keeruline vabadusi ja tervist kaalukausile panna, kuid seda tuleb teha ja seejuures riske väga täpselt hinnates. Riigikogu liikmetel on põhiseaduslik vastutus mitte ainult enda valijate, vaid kogu rahva ees. Kui ununeb põhiseadus, kui ununeb vastutus ja tähtis on vaid reiting, siis oleme me juba ette kõik kaotanud. 

Samal teemal

Kommentaarid  (65)

tibu 19. september 2021 17:35
kuulge Teie seal!! Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee arutelu 27. jaanuaril 2021 (5. istung) (vt dok 15212, sotsiaalküsimuste, tervise ja säästva arengu komisjoni raport, raportöör: Jennifer De Temmerman). Assamblee 27. jaanuaril 2021 (5. istung) vastu võetud tekst. Punkt 6. Viimane lause: Ei tohi unustada lapsi, rasedaid ja imetavaid emasid, kelle jaoks pole siiani ühtegi vaktsiini lubatud. Originaaltekst: https://pace.coe.int/en/files/29004/html
Kuradi kommunistid! 19. september 2021 15:58
Okupatsiooniajal ilmutasid nad oma lehtedes, kui ohtlikud on metsavennad, kulakud, kollektiviseerimise vastased ja muu nõukogudevastane element.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS