Eesti uudised

Jüri Ratas vastuses Isamaale: Keskerakonna ministrid on koroonakriisis hakkama saanud (8)

Toimetas Elis Kusma, 15. september 2021 15:22

Foto: Martin Ahven

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas Isamaa nõudmisele minister Tanel Kiige tagasiastumisele vastates, et mõned erakonnad püüavad kohalike valimiste eel viirust rakendada, mitte hävitada.

Ratas ütles, et poliitilised jõud peaksid praegusel ajal mõtlema ühiselt, kuidas Eesti saaks liikuda piirangutevaba ühiskonna poole läbi kõrge vaktsineerituse, kuid selle asemel antakse Eesti inimestele vastuolulisi signaale lootuses saada valimiste eel juurde toetust. „Vaktsineerimine on väga palju eriarvamusi tekitav küsimus, mistõttu iga sõnum langeb küll viljakale pinnasele ja lisab infomüra, kuid pole see, mida Eesti täna vajab,“ leidis Ratas.

Ratas rõhutas, et Keskerakond ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik on algusest peale seisnud selle eest, et vaktsiinid oleksid Eestis tasuta, et meil oleksid lepingud mitme erineva vaktsiinitootjaga ja varustuskindlus tagatud. „Keskerakonna ministrid seisid koroonakriisi ajal silmitsi ja said hakkama ennenägematu olukorraga, mille jaoks ei olnud paraku piisavalt ettevalmistusi varasemalt tehtud. Tänaseks on üles ehitatud toimiv süsteem, mida veelgi parandada ja ettepanekutega selleks saab igaüks kaasa aidata,“ märkis Ratas.

„Kui üks erakond peab piiranguid ja viirust ühes sellega vandenõuks ning teinegi erakond rakendab viirust omale sobivalt, ei saa me kahjuks loota vaktsineerimistempo kiirenemisele. Kuna tegemist on eelmise valitsuse erakondade poliitikutega, kes võitlesid koroonaviiruse vastu kauemgi kui tänane valitsus, tuleb nende praegust tegevust lausa vastutustundetuks pidada,“ tõdes Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee