Eesti uudised

Täiendatud 15.49: Tartu valda lisandus üks 55 liikmeline valimisliit. Seoses sellega tekkis juurde 5 ülejooksikut.

NIMEKIRJAD | 244 JOOKSIKUT! Kes kandideerivad valimistel oma koduerakonna vastu? (4)

Priit Pärnapuu, 15. september 2021 15:01

Vaktsiini ja muude koroonapiirangute vastu võitleva liikumise „Vaba Eesti“ ridades kandideerib tänavu ka Edgar Savisaar.

Foto: Robin Roots

Igal valimisel äratavad tähelepanu kandidaadid, kes kuuluvad ühte erakonda, aga kandideerivad hoopis mõne teise eest. Kombed on erinevad, aga varem on selliseid kandidaate ohtralt ka erakondadest välja visatud. Kes siis seekordsetel kohalike omavalitsuste valimistel ei mahu oma parteikaaslastega ühte nimekirja?

Igal pool ei olegi võimalik oma koduerakonna eest kandideerida: kõik parteid on jätnud mingis omavalitsuses oma nimekirja välja panemata. Kui sellises olukorras keegi kandideerib mõne teise erakonna või valmisliidu nimekirjas, siis pole kellelgi põhjust nuriseda. Küsimused kerkivad aga siis, kui erakond on oma nimekirjaga esindatud. Mis vaateid sa siis esindad, kui kuulud EKRE ridadesse, aga kohalikel valimistel oled hoopis Reformierakonna nimekirjas?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.09.2021
GRAAFIKUD JA KAARDID | Milline partei võttis valimised kõige laiemalt ette? Kellel on noorimad kandidaadid? Kus pürgivad võimule kõige haritumad?
10.09.2021
Edgar Savisaar kandideerib vaktsiiniskeptilise Vaba Eesti valimisliidu nimekirjas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee