Eesti uudised

Orkester jätkab täiskoosseisus

PILLID PALGE! Politsei- ja piirivalveameti puhkpilliorkestri saatus on selgunud (24)

Toimetas Elis Kusma, 15. september 2021 10:26
Foto: Tiina Kõrtsini

Kui kevadel teatas politsei- ja piirivalveamet, et rahapuudus ei jäta neile muud võimalust kui koondada ameti orkester, siis sügis on toonud kindluse, et muusikud siiski tööta ei jää. Politsei- ja piirivalveameti puhkpilliorkester jätkab alates 2022. aasta 1. jaanuarist hoopis Tallinna politseiorkestrina, teatas siseministeerium. Tallinna politseiorkestri koosseisu jäävad kõik selle 34 liiget. 

„Meie jaoks on oluline kutselise puhkpillimuusika jätkuv toetamine, et hoida elus puhkpilliorkestri järjepidevust ja traditsioone. Tegemist on Eestile kui riigile, aga eriti siseministeeriumi valitsemisalale olulise sümboliga, mille kõrgeim eesmärk on alati olnud ühtsustunde loomine. Seetõttu on eriti märgiline, et orkestri nimi sisaldab edaspidi nii Tallinna, Eesti pealinna ja suurima omavalitsuse nime kui ka viidet politseile. Nii oli see ju ka praeguse orkestri eelkäija, Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkestriga,“ ütles siseminister Kristian Jaani. Minister lisas, et on rahul koostöökokkuleppe tingimustega, mille järgi saavad võimaluse jätkata kõik 34 orkestri liiget.

Samal teemal

„Ajaloolise pärandiga, 1928. aastal alguse saanud politseiorkestri traditsioon ei tohiks 2021. aastaga lõppeda. Ka Tallinna koosseisus jääb orkestri oluliseks ülesandeks luua Eesti riigi sümbolväärtusega tähtpäevadel pidulikke ja ülevaid hetki. Tallinn kandideerib UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks ja juba seetõttu ei oleks me saanud lubada selle unikaalse muusikakollektiivi kadumist. Kõige tähtsam on aga see, et Politsei- ja piirivalveorkestri kõrget taset loonud professionaalsed muusikud saavad rahulikult senist tööd jätkata ja Eesti muusikaelu rikastada,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Politsei ja piirivalveorkestri juht Kristiina Veerde: „Täna hommikul kohtus kogu orkestri meeskond Tallinna linnapeaga, kes selgitas koostööleppe sisu ja kinnitas hea koostöö kavatsusi. Kõige olulisem on meie jaoks see, et orkestrantide ametikohad säilivad ja saame loomingulist tegevust jätkata oma praeguses koosseisus. Jääme koostööd tegema ka Politsei- ja Piirivalveametiga ning esinema nii riiklikel sündmustel kui ka avalikel üritustel,“ rääkis Veerde.

PPA peadirektori asetäitja Janne Pikma sõnul lepitakse orkestri liikumise täpsemad detailid kokku järgmistel kuudel. „Teeme PPA poolt kõik endast oleneva, et ülemineku protsess oleks orkestrantide jaoks võimalikult sujuv. Anname PPA poolt orkestriga kaasa pillid, noodid ja esindusvormid. Orkester jätkab ka proove ning aktiivset kontserttegevust,“ rääkis Pikma.  

Linnavalitsus kiitis koostöökokkuleppe heaks tänasel, 15. septembri istungil. Edasi peab lepe saama heakskiidu ka Tallinna linnavolikogult.

Siseminister ja linnapea allkirjastavad leppe pidulikult 24. septembril Vabaduse väljakul, misjärel annab Tallinna politseiorkester avaliku tasuta kontserdi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee