Eesti uudised

Martin Helme: majanduskasv, mida praegu nauditakse, on minu töö tulemus (103)

Ohtuleht.ee, 14. september 2021 23:51

Martin Helme

Foto: Robin Roots

EKRE esimees ja endine rahandusminister Martin Helme ütles „Esimeses stuudios“, et praegune majanduskasv on eelmise valitsuse töö tulemus.

Helmet on süüdistatud, et ta teadis miljardilisest eelarveaugust ja jättis selle sinna, et mitte teha poliitiliselt ebapopulaarset otsust.

Samal teemal

„Vabandust, missugune miljardiline auk? Sellel aastal on 500 miljonit suurem maksulaekumine kui arvati. Järgmisel aastal 600-700 miljonit suurem. See arvutus, mis pannakse tabelisse, kus meile öeldakse 2020. aastal - pandeemia tingimustes! -, et meil on prognoos, graafik jookseb kümnendi keskele, kus laekumised on sellised ja kulud sellised... Sellega ei ole mitte midagi peale hakata! Hea küll, ma olen nõus, et ametnikud peavad selle tabeli ära täitma, aga sellega ei ole midagi peale hakata. Nii, nagu nüüd ongi selgunud, et see oli täiesti puusse. Kaotada oma ööund selle pärast, et mõnel aastal on 200-300 miljonit selles tabelis miinuses, on täiesti mõttetu tegevus,“ seletas Helme.

Helme sõnul olid just need otsused, mille eelmine valitsus tegi majanduse elavdamiseks, maksude langetamiseks, majanduse stimuleerimiseks läbi Kredexi, EASi meetmete, toonud Euroopa parim majanduskasvu ja kiireima taastumise.

„Meie laenukoormus on Euroopa kõige väiksem, laenukoormuse kasv on olnud Euroopa kõige väiksem. See on kõik eelmise valitsuse eelarve,“ ütles Helme. „See oligi minu kui rahandusministri eelarvepoliitika tulemus, mida ka täna nauditakse, see 500-600 miljonit lisalaekumisi. Majanduskasv, mis ületab isegi pandeemiaeelseid prognoose.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee