Eesti uudised

Ministrid küsivad palgatõusu õpetajatele, päästjatele, politseinikele ja kultuuritöötajatele (32)

Toimetas Annika Erg, 14. september 2021 20:29

Keit Pentus-Rosimannus

Foto: Martin Ahven

Valitsuskabineti liikmed arutavad tuleva aasta riigieelarvet, mille maht on umbes 12 miljardit eurot. Valitsussektori kulud on tuleval aastal 600 miljoni euro võrra suuremad kui tulud. Ministrid küsivad eelarvest palgatõusu õpetajatele, päästjatele, politseinikele ja kultuuritöötajatele.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ütles, et head majandusolukorda tuleks kasutada, et liikuda sinnapoole, kus riik ei kuluta rohkem kui on tulu, vahendas „Aktuaalne kaamera“. Seega tuleb tema sõnul maksuraha eest tehtavad kulud vaos hoida ning leida ka kokkuhoiukohti. Tänu prognoositust paremale majanduskasvule saab leevendada varasemaid kokkuhoiuplaane.

„Loodan, et siia ka mingi leevendus tuleb, sest keskmine palk läheb eest ära. Inflatsioon on kõva ja tekib oht, et meil avalikus sektoris inimesed lahkuvad või me ei leia inimesi sinna tööle,“ sõnas riigihalduse minister Jaak Aab.

Siseminister Kristian Jaani ütles, et siseministeeriumi prioriteet on siseturvalisus, täiendavate õppekohtade loomine sisekaitseakadeemias, küberturvalisus ning politseinike ja päästjate palgatõus.

„Palgavajadus on 30 miljonit, et 2025. aastaks oleks siseturvalisuse miinimumpalk 1,2 Eesti keskmisest,“ märkis Jaani.

Rahandusministri sõnul on täpsetest numbritest seoses palgatõusudega veel vara rääkida.

„Ma arvan, et tajumaks, millistest suurusjärkudest me räägime, siis saab öelda, et üks protsent täiendavat palgakasvu nendes sektorites on umbes nelja ja poole miljoni suuruse mõjuga eelarvele,“ ütles Pentus-Rosimannus.

Valitsus peab riigieelarve parlamendile esitama septembri lõpuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee