Kolleegid kardavad, et tulihingelise piiskopi vallutas Saatan ise. Illustreeriv foto.Foto: Vida Press
Maailm
14. september 2021, 21:25

KRUTSIFIKS NURKA: piiskop armus satanistist erootikakirjanikku (2)

Praegu 52aastasest Xavier Novellist sai 2010. aastal Hispaania läbi aegade noorim piiskopistaatuse pälvinud preester. Eeskujulik pühamees aga jahmatas katoliku kirikut möödunud kuul, kui teatas, et loobub ametist ja kirikuelust üldiselt. „Isiklikel põhjustel,“ põhjendas ta. Tõepoolest, ja millistel veel!

Noor piiskop Novell jäi kirikule silma erakordse innukusega, nimelt korraldas ta eksortsismi ehk kurjade vaimude väljaajamise seansse, samuti toetas kirglikult nõndanimetatud ümberkasvatusteraapiat homoseksuaalidele, kirjutab Independent. Ent selles loos on neist tegevustest märkimisväärne just esimene, deemonitega võitlemine. Selle käigus juhtus ta kokku satanisti Silvia Caballoliga. 28aastane Caballol tegutseb psühholoogina ning vabast ajast kirjutab vürtsikaid armastusromaane. Lihtsalt öeldes pesuehtsat erootikat. Piiskop armus temasse ülepeakaela.

On mõnevõrra irooniline – seda võiks muidugi öelda kõigi selle armuloo aspektide kohta –, et Novelli kiindumus kuulub naisele, kelle romaane iseloomustab just nimelt mängimine eetikanormide ja kirgliku külgetõmbega. Ka põrgu valitseja figureerib tema teostes sageli.

Hispaania meediaga suhelnud kolleegid leiavad, et Novelli puhul ei valmista muret mitte pelgalt tema loobumine lihasuretamisest ehk tsölibaadivandest, vaid miski hoopis suurem, jubedam ja müstilisem. Nimelt kardavad mõned kirikutegelased, et piiskopi võrgutas ära Saatan ise. Et ta on vanakuradist vaevatud, kes kontrollib teda ja paneb teda jumalavallatuid tegusid korda saatma. Mõned aga arvavad, et ta on lihtsalt ära pööranud ja seda täiesti ilmalikus mõttes.

Piiskop ise aga sõnas, et kuna ta on armunud, tahtis ta lihtsalt õigesti talitada ning piiskopina ta oma vannet murda ei saa, lihtkodanikuna tal seda kohustust aga pole. BBC kirjutab, et Novell kohtus mitmel korral Vatikani kõrgemate peadega, isegi paavsti endaga, et oma dilemmat arutada. Praegu plaanib ta kodulinnas Barcelonas tööd leida agronoomina.