Eesti uudised

Millisel juhul võivad koolid siiski distantsõppele minna?

DISTANTSÕPE PRESSIB PEALE! „Kool ei tegele enam õppetöö, vaid meditsiiniliste küsimustega!“ (3)

Laura Saks, 15. september 2021 10:08

Tallinna Reaalkoolis (ülal vasakul) ja Jüri gümnaasiumis (ülal paremal) on testimissüsteem aidanud, kuid Põltsamaa gümnaasium läks nakkusahela peatamiseks distantsõppele.

Foto: Kollaaž (Robin Roots, Arno Saar, PÜG, Canva)

Enne õppeaasta algust ütles haridusminister Liina Kersna, et kooliperesid distantsõppele ei saadeta, vaid hakatakse testima. Nüüdseks on õppeaasta paar nädalat kestnud ja uut süsteemi saadud katsetada. Mõned koolid läksid koroonaviiruse puhangu tõttu siiski distantsõppele. Vürtsi lisab asjaolu, et näiteks Audru kooli pole kiirtestid veel jõudnudki.

Pärnumaal läks Audru kool 13. septembrist distantsõppele, kuna üle poole õpilastest olid lähikontaktsed. „Kooli ei ole kiirteste veel saabunud,“ sõnab Audru kooli direktor Peep Eenraid. Seega tegid PCR-testi ainult õpetajaid ning õpilased jäid koju isolatsiooni ega pidanud testima. Eenraid sõnab, et praegu on veel vara öelda, kas testimise abil saab koole lahti hoida, kuna õppeaasta alles algas. „Meil on kindel plaan, et juba järgmisel esmaspäeval oleme tagasi koolis,“ lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2021
Audru kool jääb nädalaks distantsõppele: kõik õpetajad on haiged ja pooled õpilased lähikontaktsed
08.09.2021
SEGADUS | Kuidas käituda, kui vaktsineeritu või läbipõdenu saab terviseametilt isolatsiooni suunamise sõnumi?
27.08.2021
Juhtkiri | Liina Kersna kinkis koolidele ämbri
27.08.2021
Haridusminister lubas koolis käia, terviseamet saatis koroonajuhtumi tõttu kõik õpilased koju. Lapsevanem: tule taevas appi!