Tallinna Reaalkoolis (ülal vasakul) ja Jüri gümnaasiumis (ülal paremal) on testimissüsteem aidanud, kuid Põltsamaa gümnaasium läks nakkusahela peatamiseks distantsõppele.

Foto: Kollaaž (Robin Roots, Arno Saar, PÜG, Canva)
Laura Saks 15. september 2021 10:08

Enne õppeaasta algust ütles haridusminister Liina Kersna, et kooliperesid distantsõppele ei saadeta, vaid hakatakse testima. Nüüdseks on õppeaasta paar nädalat kestnud ja uut süsteemi saadud katsetada. Mõned koolid läksid koroonaviiruse puhangu tõttu siiski distantsõppele. Vürtsi lisab asjaolu, et näiteks Audru kooli pole kiirtestid veel jõudnudki.

Pärnumaal läks Audru kool 13. septembrist distantsõppele, kuna üle poole õpilastest olid lähikontaktsed. „Kooli ei ole kiirteste veel saabunud,“ sõnab Audru kooli direktor Peep Eenraid. Seega tegid PCR-testi ainult õpetajaid ning õpilased jäid koju isolatsiooni ega pidanud testima. Eenraid sõnab, et praegu on veel vara öelda, kas testimise abil saab koole lahti hoida, kuna õppeaasta alles algas. „Meil on kindel plaan, et juba järgmisel esmaspäeval oleme tagasi koolis,“ lisab ta.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99