Eesti uudised

INFOMÜLGAS! Keskkonnasõbrad nõuavad riigi käest metsaandmeid kohtu kaudu (1)

Priit Pärnapuu, 14. september 2021 15:05
Foto: Kollaaž (2 × lugeja foto)

Teisipäeval jõudis kohtus arutusele nelja keskkonnaorganisatsiooni nõudmine saada ligipääs metsastatistika alusandmetele. Ehkki Aarhusi konventsiooni kohaselt peab olema keskkonnaandmetele vaba ligipääs, on keskkonnaagentuur püüdnud neid kiivalt enda teada hoida. Pole ka ime: nagu Õhtuleht on varemgi kajastanud, haigutavad andmetes 100 000 hektari suurused anomaaliad ning kui Eesti teatab maailmale, et meie metsad seovad süsinikku, siis tegelikult on vastupidi. Kogu see segadus võib riigilt röövida sadu miljoneid.

Statistiline metsainventuur (SMI) tähendab üliolulisi andmed, millel põhineb märkimisväärne osa keskkonnapoliitikast ja -aruandlusest. Viimasest omakorda hakkavad lähiaastatel sõltuma sajad miljonid eurod aastas CO₂ kvootide raha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.08.2021
ARVUTAME ROHELISEMAKS! Miljonite tonnide küsimus: Eesti teatab maailmale, et meie metsad seovad süsinikku – aga tegelikult on vastupidi!
11.08.2021
ABSURD METSASTATISTIKAS: kas inventuuri tehti tõesti merepõhjas? Kuidas tekkis võluväel juurde tuhatkond proovitükki?
30.06.2021
ÕL VIDEO | METSASTATISTIKA USALDUSVÄÄRSUS KUKKUS PORRI?! Andmed, mille avalikuks tulek võib riigilt röövida sadu miljoneid, vedelevad kõigi silme all
06.04.2021
METSASTATISTIKA NÄITAB AIATEIBAID?! Pikalt avalikkuse eest varjatud andmetes haigutavad 100 000 hektari suurused anomaaliad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee