Krimi

Kohtutäitur pani talu 15 000 euroga müüki

Mikk Tarrastelt välja mõistetud tsiviilhagid on jõustunud (12)

Siim Randla, 13. september 2021 07:11
Foto: Stanislav Moshkov

Kahe inimese tapmises Pärnu maakohtus süüdi mõistetud Mikk Tarraste vastu esitatud 334 000 eurot tsiviilhagid on jõustunud, kuna kohtualune neid ei vaidlustanud ja praegu müüb kohtutäitur tema talu alghinnaga 15 000 eurot.

Mikk Tarraste kaitsja vandeadvokaat Rünno Roosmaa ütles, et kohtutäituri poolt talu müüki panekust on kaitsealusele tulnud teade. „Kui keegi ei vaidlusta tsiviilhagide osas kohtulahendit, siis selles osas saab kohus otsuse jõustada, mida ka Pärnu maakohus juulis tegi,“ selgitas Roosmaa Õhtulehele. Pärnu maakohus on rahuldanud kannatanute tsiviilhagid ja mõistnud Tarrastelt välja üle 334 000 euro.

Roosmaa märkis, et üks osa kaitsest oligi kohtuasjas rajatud just kahjude vabatahtlikule hüvitamisele, mis vahialuse korral saab seisneda eelkõige nõustumises, mitte vaidlustamises jms. „Tegu on nii öelda karistust kergendava koosseisulise asjaoluga . Surma teadupärast tagasi ei pööra ning ainus reaalne asjaolu kannatanutele ongi kahjude raha, mis laekuks täitemenetluse kaudu,“ selgitas ta. „Seepärast oli äärmiselt oluline Mikk Tarraste poolne kahjunõutega nõustumine ning nende mitte vaidlustamine, mis omakord iseloomustab inimest ja üldsegi mitte halvast küljest. See peaks olema arvessevõetav karistuse juures,“ rääkis ta.

Samal teemal

31.07.2021
Prokurör vaidlustas Tarraste kohtuotsuse, kaitsja peab nõutud eluaegset vangistust liiga karmiks
21.05.2021
KAS LIHULA TAPJA KARISTUS OLI LIIGA LEEBE? Õigusteadlane selgitab, miks Mikk Tarrastele ei määratud eluaegset vangistust
20.05.2021
Lihulas mõrvatud motomehe sõbrad: Mikk Tarraste karistus on liiga leebe!
20.05.2021
VIDEO | Kohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele pika vanglakaristuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee