Taimse lõuna puudumisel tuleb vanemal lapsele toit kooli kaasa pakkida. Samas ei taha väiksed lapsed teistest eristuda ja soovivad koos kaaslastega einestada.

Foto: Kollaaž (Pille Aro, Aldo Luud, Liisa-Indra Pajuste)
Laura Saks 15. september 2021 13:59

Pered, kes on teinud valiku süüa taimset toitu, võivad rinda pista murega, et lapsele ei pakuta koolis täisväärtuslikku veganitoitu. Pereema Liisa-Indra on püüdnud seda oma tütre kooli saada juba kolm aastat – kuid ikka tulutult! Riigiametnikud tunnistavad, et huvi taimse koolitoidu vastu aina kasvab.

Liisa-Indra Pajuste tütar käib Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) neljandas klassis ja poeg õpib Gaia kooli kuuendas klassis. Pere sööb taimset toitu. Kui poja koolis on veganitoit täiesti normaalne, siis GAGi algkoolis eraldi seda ei pakuta. Liisa-Indra on kooli ja toitlustajaga sel teemal vestelnud, kuid taimset toitu pole kooli saanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

kokatädi 20. september 2021 17:03
Võimaluste piires püütakse vähemalt meie kooli sööklas nii allergikute kui veganite ja muidu söömishäiretega laste erisoovidega arvestada. Aga palun saage, kallid veganitest lapsevanemad, aru - kokkadele on täpselt ette kirjutatud, millistest toiduainetest, kui palju lapse kohta ja milliseid summasid silmas pidades nad peavad menüü koostama. See alla eurone summa ei jäta eriti valikuvõimalusi. Meil on siiski alati praepäeval laual mingi toorsalat ja kui need veganid sellega ei lepi, on asi ilmselt milleski muus.
Veel ettepanek 17. september 2021 10:51
Koolidesse võiks rootsi lauad teha., las igaks valib ise, mida tohib süüa ja mida tahab süüa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS