Eesti uudised

Taimetoitlastest õpilased jäävad nälga? Konflikti vältiv ema: kolm aastat olen koolis sõbralikult rääkinud, et võiks pakkuda ka veganisööki! (15)

LISA KOMMENTAAR

kokatädi 20. september 2021 17:03
Võimaluste piires püütakse vähemalt meie kooli sööklas nii allergikute kui veganite ja muidu söömishäiretega laste erisoovidega arvestada. Aga palun saage, kallid veganitest lapsevanemad, aru - kokkadele on täpselt ette kirjutatud, millistest toiduainetest, kui palju lapse kohta ja milliseid summasid silmas pidades nad peavad menüü koostama. See alla eurone summa ei jäta eriti valikuvõimalusi. Meil on siiski alati praepäeval laual mingi toorsalat ja kui need veganid sellega ei lepi, on asi ilmselt milleski muus.
Veel ettepanek 17. september 2021 10:51
Koolidesse võiks rootsi lauad teha., las igaks valib ise, mida tohib süüa ja mida tahab süüa.
Ettepanek 15. september 2021 21:59
Emme võiks lapsele sobiva toidu kooli kaasa pakkida., termonõud on ammu olemas.
Ka ema 16. september 2021 21:15
Aga miks peaks mõni ema ise lapsele koolitoitu muretsema, kui teistele see on kooli poolt tasuta? Miks ei võiks teha koolis toite vastavalt nõudlusele ka vegaaniliselt? Kuidas allergikud hakkama saavad, peavad ka ilmselt ise toidu kaasa vedama iga päev, et laps ikka tervena koju tagasi jõuaks, mitte haiglasse ei satuks
S. 15. september 2021 17:23
Las laps saab täisealiseks ja otsustab ise, kas ta tahab taimetoitlane olla või mitte. Enne seda peab vanema kohustus olema oma last täisväärtuslikult sööma õpetada!
Anme 16. september 2021 21:18
Ka taimne toit võib täisväärtuslik olla, kui seda õigesti valmistada. Kui valikus pole muud kui riisi võ makaroni ja sinna lisaks salatit, see ei ole loomulikult täisväärtuslik toit
juga 15. september 2021 15:08
Lapsi tuleb hoopis teadvustada ja õpetada sööma mitmekesist toitu. Kasvav organism vajab erinevaid aineid , millest osasid saab ainult lihatoitudest. Ja ei ole õige ise kodus endale toitumishäiretega lapsi kasvatada. Ja pärast, oh imet, miks mu lapsel on nõrk tervis ja igasugused imelikud haigused.
Murkka 15. september 2021 15:04
Rumal jutt suhu tagasi! Pole vaja oma ullikese maailmavaadet ka lastele peale suruda! Säästkem lapsi oma trendihullusest. Pealegi on kasvaval organismil liha vaja. Las saab täisealiseks ja siis teeb ise oma valikud... Ning milleks sellist hala suure kella külge panna? Koristage esikalt ära!
Murkka 15. september 2021 14:52
Loll jutt suhu tagasi! Pole vaja oma idiootlikku maailmavaadet ka lastele peale suruda! Säästkem lapsi oma trendihullusest. Pealegi on kasvaval organismil liha vaja. Las saab täisealiseks ja siis teeb ise oma valikud... Ning milleks sellist jampsi suure kella külge panna? Koristage esikalt ära!
Urmas 15. september 2021 14:51
„Iga Eesti riigi õpilane peaks saama lõunal sooja toitu. See on ette nähtud,“ rõhutab ta. Saavad ju sooja toitu, ainult mõned ei ole rahul selle sooja toiduga. Mis siis kui osad hakkavad nõudma, et nende lõunamenüü PEAB koosnema mereandidest- ühel päeval võis röstitud hiidkrevetid, teisel päeval sütel aeglaselt grillitud värske lõhe jnejne ...
Urmas jaurab edasi 15. september 2021 15:00
„Kui igapäevaselt ei ole võimalik taimetoiduvarianti pakkuda, on võimalus teha näiteks kord nädalas taimetoidupäevi,“ räägib ta.(Haidi Kanamäe) Kõlab nagu laulus "Back to USSR". :) Ainult 30 aastat on möödas ajast, mil 1/6 planeedil Maa olevas riigis oli üleriigiline kalapäev kõigis toitlustusasutustes. Ainult kohustusliku toidu nimetus on muutumas kalast taimseks.

Mitte vegan 15. september 2021 14:45
Üks asi toit menüüsse saada, teine asi see, kas laps(ed) seda ka söövad. Mu kolmest üks laps sööb koolis normaalselt, teine võtab ainult aedvilju/puuvilju ja vett ja kolmas kord sööb, kord mitte.
Kokk 15. september 2021 14:22
Normaalne kokk ei oska vegantoitu tehagi. Vegantoidu algne toormaterjal on nii kallis, et seda ei hakka mitte ükski koolisöökla endale tellima. Huvitav, kas VEGEtoit ei kõlba veganitele? Peab ikka olema seda nisust tehtud "liha"?
aa 15. september 2021 16:21
Vegantoit ei ole kallis-saab teha ju erinevaid köögivilja kotlette ja -hautisi, kõrvale toorsalateid. Ei pea sööma- nõudma kalleid lihaasendajaid.
Andres 15. september 2021 16:32
Silorull soetada ja sellest siis aretada igasugu "liha" ja hautisi. Ja ei mingit kobinat- vegan , mis vegan. Tegelikult ajuvaba, tõmmud külalised hakkavad kitseliha nõudma jne. Sööd, mida antakse. Sõjaväes mustad alguses ka tegid nägusid, pärast lõug läikis searasvast.