Maailm

Prantsusmaa endine terviseminister sai koroonapandeemiaga seoses süüdistuse (6)

Ohtuleht.ee, 11. september 2021 15:20

Agnes Buzyn

Foto: BERTRAND GUAY/AFP/Scanpix

Prantsusmaa endine terviseminister Agnes Buzyn sai reedel süüdistuse seoses sellega, et seadis koroonapandeemiale reageerides ohtu inimelud.

58aastane Buzyn sõnas kohtusse saabudes, et tervitab seda suurepärast võimalust end selgitada ja tõde jalule seada, vahendab BBC.

Ta lisas, et ei kavatse laste diskrediteerida enda ja valitsuse tegevust, sest tema arvates tehti väga palju, et riiki üleilmseks tervisekriisiks ette valmistada.

Minister lahkus ametist eelmise aasta veebruaris, mil möödunud olid mõned nädalad sellest, kui Prantsusmaal tuvastati esimesed koroonajuhtumid.

2020. aasta alguses alahindas Buzyn koroonaviiruse levimist ja väitis, et viiruse leviku oht elanikkonna seas on väga väike. Kõigest kuu hiljem lahkus ta ministeeriumist ja tahtis saada Pariisi linnapeaks. Siis väitis ta juba, et tõeline „tsunami“ seoses koroonaviirusega on alles saabumas. See väide oli aga täiesti vastuolus tema eelnevate avaldustega. Buzyn väitis ka, et oli hoiatanud president Macroni ja toonast peaministrit koroonaviiruse ohu eest juba jaanuaris.

Tema sõnavõtud ja nende vastuolu on saanud karmi kriitikat ja naeruvääristamist.

Tegu on esimese taolise juhtumiga maailmas, kus minister peab võtma vastutuse pandeemia olukorras tehtud otsuste eest.